Reklama

Reklama

Zielona Oś Miasta: co słychać na placu budowy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają prace związane z budową Zielonej Osi Miasta. Od momentu rozpoczęcia robót, czyli od sierpnia ubiegłego roku sporo elementów tego zadania zostało wykonanych w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu. Co aktualnie dzieje się na placu budowy?

Reklama

Zielona Oś Miasta: jak idą prace?

Urząd Miasta wydał komunikat, w którym informuje o przebiegu prac związanych z „Budową Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna”. Co do tej pory udało się zrobić?

Widoczne są już fragmenty ponad sześciokilometrowej ścieżki rowerowej i chodnika przebiegających od ulicy Barei do ulicy Metalowej. Asfalt pojawił się już na ścieżce rowerowej przy ulicy Łąkoszyńskiej oraz wzdłuż rzeki Ochni na wałach na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Mickiewicza. Ponadto przy parkingu przy ulicy Troczewskiego przygotowana jest podbudowa pod nawierzchnię asfaltową. Prace przygotowawcze do budowy ścieżki wykonywane są przy ulicy Metalowej i na Józefowie.

Wykonane zostało również palowanie pod kładkę widokową przy terenach rekreacyjnych w parku nad Ochnią oraz palowanie pod kładkę rowerową przez rzekę Ochnię na wysokości ulicy Narutowicza.

- W parku nad Ochnią  wykonane zostało nowe oświetlenie oraz wymieniono istniejące lampy na ledowe. Trwa również budowa Pawilonu Informacji Turystycznej, w którym wykonywane są między innymi instalacje sanitarne i elektryczne - informuje Urząd Miasta.

Wartość zadania to prawie 31 000 000 złotych. 26 500 000 zł to dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez Miasto Kutno.

Jak docelowo wyglądać ma Zielona Oś Miasta możecie zobaczyć W TYM MIEJSCU.

Zielona Oś Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian w Parku Nad Ochnią. Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo przy okazji wykonywania prac mają się tam pojawić również nowe: plac zabaw i siłownia plenerowa. 

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy