Reklama

Reklama

Uwaga rodzice! Na złożenie wniosku o to świadczenie zostały ostatnie godziny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Uwaga rodzice! Na złożenie wniosku o to świadczenie zostały ostatnie godziny - Zdjęcie główne

Jeszcze tylko do końca listopada można wnioskować o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze tylko do końca listopada można wnioskować o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start (300+). Rodzice oraz opiekunowie mogą to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS, bankowości elektronicznej oraz portalu Emp@tia.

Reklama

W naszym regionie zdecydowana większość uprawnionych złożyła już wniosek o świadczenie 300 plus. Wnioskami objęto w Łódzkiem ponad 282 tys. dzieci. Wypłacono już około 276 tys. wyprawek na kwotę ponad 82,5 mln zł.

Rodzice, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają na to czas tylko do 30 listopada.

- Przypominam, że świadczenie to przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. Pieniądze można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych - informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego. 

Wniosek może złożyć rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – na 4 sposoby:

  • przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • przez portal Emp@tia,
  • przez aplikację mobilną mZUS.

Z aplikacji mZUS można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja wymaga połączenia z profilem na PUE ZUS. Proces ten został opisany krok po kroku w ramach instrukcji wyświetlanych po uruchomieniu aplikacji.

Pieniądze z programu Dobry Start przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na PUE ZUS lub w aplikacji mZUS (w statusie obsługi wniosku oraz w szczegółowych informacjach o świadczeniu).

Info: ZUS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy