Reklama

Reklama

Uwaga, zbliża się wielki protest rolników z powiatu kutnowskiego. Zablokują drogę krajową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Uwaga, zbliża się wielki protest rolników z powiatu kutnowskiego. Zablokują drogę krajową - Zdjęcie główne

Rolnicy z powiatu kutnowskiego dołączają do ogólnopolskiego strajku | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w tym tygodniu rolnicy z całej Polski, pod batutą Michała Kołodziejczaka z Agrounii, będą protestować przeciwko działaniom polskiego rządu. Do akcji włączają się także rolnicy z powiatu kutnowskiego, którzy planują przejazd DK 60 i DK 92.

Reklama

- Wychodzimy na drogi. Obecna sytuacja w jakiej znajduje się produkcja żywności w naszym kraju, nie pozostawia złudzeń. Jest DRAMAT! Wysokie koszty produkcji, niebotyczne, ceny nawozów, rosnące ceny prądu oraz innych paliw kopalnych( paliwo, gaz, węgiel) oraz inne koszty związane bezpośrednio jak i pośrednio z produkcja żywności, nie napawają optymizmem. My wiemy jedno, DROŻYZNA nadchodzi!  Dlatego już dziś, zapowiadamy mobilizacje, oraz protest ostrzegawczy, który odbędzie się 9 lutego.  Po raz kolejny jako naród musimy stanąć razem, jeden obok drugiego, wspólnie, bo w jedności siła! - piszą członkowie Agrounii powiatu kutnowskiego i łęczyckiego. 

Rolnicy z naszego regionu spotkają się 9 lutego o godz. 11:00 pod kościołem w Strzelcach. Stamtąd o godz. 11:20 wyruszą w stronę Kutna, a następnie do Warszawy. 

- Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny.  Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali. Oni się przestraszą, gdy nas zobaczą - na strajkach. DOŁĄCZ PRACOWNIKU, PRZEDSIĘBIORCO, ROLNIKU. Mamy zgłoszonych kilkadziesiąt strajków - zachęcają działacze Agrounii. 

Poprzedni protest rolników na taka skalę miał miejsce w październiku 2020 roku. Wtedy też brali w nim udział rolnicy z powiatu kutnowskiego, relacjonowaliśmy to W TYM MIEJSCU. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy