Reklama

Reklama

VIII Bieg ku Biało-Czerwonej. Mieszkańcy Kutna świętują Dzień Flagi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

VIII Bieg ku Biało-Czerwonej. Mieszkańcy Kutna świętują Dzień Flagi [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
72
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Już po raz ósmy mieszkańcy Kutna i okolic mogli wziąć udział w Biegu ku Biało-Czerwonej organizowanym w naszym mieście z okazji Dnia Flagi.

Reklama

Przed rozpoczęciem biegu na placu Piłsudskiego uczestnicy wydarzenia otrzymali od organizatorów pamiątkowe biało-czerwone koszulki. Na starcie licznie stawili się biegacze, w tym dzieci, dorośli, a nawet całe rodziny. Powitał ich dyrektor MOSiR Kutno, Paweł Ślęzak

Zawodnicy pobiegli z ulicy Witosa, gdzie zaplanowano start, aż do mety w Parku Traugutta. Długość trasy to 1080 metrów. Po biegu nie zabrakło wspólnego zdjęcia z biało-czerwoną flagą oraz pysznego poczęstunku prosto z grilla. 

Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Warto wspomnieć, że to nie jedyne wydarzenie organizowane w Kutnie z okazji Dnia Flagi. O godz. 12:00 na placu Piłsudskiego podniesiono na maszt flagę państwową i odegrano hymn. Stamtąd wyruszył też biało-czerwony korowód, któemu towarzyszyła orkiestra dęta. Uczniowie kutnowskich szkół, harcerze, władze miasta i zgromadzeni mieszkańcy przemaszerowali ze 100-metrową flagą Polski z placu Piłsudskiego na plac Wolności i z powrotem. Obszerną fotorelację z obchodów znajdziecie W OSOBNYM ARTYKULE.

Kolejne patriotyczne uroczystości już jutro w Parku Traugutta. Tam w godz. 11.30 – 15.00  odbędzie się Patriotyczny Piknik Rodzinny połączony z Kutnowskim Piknikiem Organizacji Pozarządowych. O 10:00 zaplanowano z kolei mszę świętą za Ojczyznę z udziałem Pododdziału Honorowego ZHP Hufiec Kutno, Orkiestry Gminy Kutno i pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Wawrzyńca. Pełny program TUTAJ.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy