Reklama

Reklama

Patriotyczna Majówka wystartowała! Ulicami Kutna przeszedł biało-czerwony korowód [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Patriotyczna Majówka wystartowała! Ulicami Kutna przeszedł biało-czerwony korowód [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
96
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Mieszkańcy Kutna uczcili dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji przez centrum miasta przeszła biało-czerwona parada. To jednak nie koniec patriotycznych uroczystości w Mieście Róż. 

Reklama

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja już od 19 lat. Święto to zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi, a w wielu miastach organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. Tak było dziś m.in. w Kutnie. 

Obchody Dnia Flagi rozpoczęły się o godz. 12:00 na placu Piłsudskiego, gdzie podniesiono na maszt flagę państwową i odegrano hymn. Stamtąd wyruszył też biało-czerwony korowód, któremu towarzyszyła orkiestra dęta. Uczniowie kutnowskich szkół, harcerze, władze miasta i zgromadzeni mieszkańcy przemaszerowali ze 100-metrową flagą Polski z placu Piłsudskiego na plac Wolności i z powrotem.

W obchodach uczestniczyli m.in.: prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, posłanka Paulina Matysiak, senator Przemysław Błaszczyk, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP - Marcin Przydacz, asystentka senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego - Martyna Stasiak oraz radni Rady Miasta Kutno.

Organizatorem wydarzenia był ZHP Hufiec Kutno.

To oczywiście nie koniec atrakcji związanych z Patriotyczną Majówką w Kutnie. O godz. 13:00 z ulicy Witosa wystartował tradycyjny już Bieg ku Biało-Czerwonej. Dużo będzie się działo również jutro w Parku Traugutta, gdzie zaplanowano obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Piknik Organizacji Pozarządowych.

Poniżej pełny program:

Godz. 10:00 - msza święta za Ojczyznę z udziałem Pododdziału Honorowego ZHP Hufiec Kutno, Orkiestry Gminy Kutno i pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Wawrzyńca.

Godz. 11.30 – 15.00 - Patriotyczny Piknik Rodzinny połączony z Kutnowskim Piknikiem Organizacji Pozarządowych w Parku Traugutta:

– przemówienie Prezydenta Miasta Kutno
– pokaz tańców narodowych w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych
– występ orkiestry Gminy Kutno i Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
– stoiska organizacji pozarządowych
– stoiska gastronomiczne
– strefa zabaw dla dzieci
– strefa sportu i rekreacji

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy