Reklama

W Bedlnie lepiej nie chorować. Po lekarstwa do Żychlina

Opublikowano:
Autor:

W Bedlnie lepiej nie chorować. Po lekarstwa do Żychlina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bedlna nie kryją zaskoczenia. Decyzją Rady Powiatu, apteki w ich gminie będą pracowały tylko w dni powszednie i tylko do godziny 15. Co z osobami starszymi i schorowanymi? Jak mówią, ta decyzja uderza zwłaszcza w nich. W gminie Bedlno są dwie apteki - jedna w samym Bedlnie i jedna w Pleckiej Dąbrowie. Co prawda, jak mówią mieszkańcy, punkty nigdy nie pracowały w weekendy i święta, jednak mieli nadzieję, że ta sytuacja się zmieni.- To jest jakiś absurd. Ostatnio moja siostra musiała wyjątkowo się natrudzić, by kupić lekarstwa dla swojego chorego dziecka. W końcu jakoś udało jej się dostać do Żychlina, jednak według mnie to skandal, że w tak dużej gminie apteki są tak krótko czynne - mówi pan Dominik, mieszkaniec Bedlna.Wtórują mu inni mieszkańcy Bedlna, którzy uważają, że włodarze powinni dyskutować nad uchwałą innej treści, takiej, która uwzględnia potrzeby każdego mieszkańca z osobna. Zarzucają, że rada faworyzuje tych, którzy mieszkają w Kutnie.- Tu już nie chodzi o to, żeby apteka pracowała całą dobę, 7 dni w tygodniu, ale żeby otwarta była chociaż w weekendy. Sam muszę wykupić receptę raz na dwa tygodnie, więc nie jest to dla mnie problem, ale inni mają bardziej restrykcyjne potrzeby - mówi pan Jan, kolejny z mieszkańców Żychlina.Mieszkańcy gminy Bedlno muszą więc mieć nadzieję, że w weekendy epidemie będą omijać ich gminę szerokim łukiem. W innym wypadku w leki muszą zaopatrywać się w Żychlinie lub Kutnie. Zwracają przy tym uwagę na fakt, że nie każdy dysponuje samochodem i środkami na to, by dostać się do okolicznych miejscowości.- Wiadomo, że nie każdy schorowany człowiek ma możliwość udania się do Żychlina. Ktoś wziąć to pod uwagę i umożliwić prace aptek w soboty i niedzielę - mówi pan Dominik.

Jak do zarzutów mieszkańców ustosunkują się radni, którzy głosowali za jej przyjęciem?

– Nad tego typu uchwałą procedujemy co rok. Nie docierały do mnie głosy, że mieszkańcy mają problem z kupnem lekarstw. Mieszkańcy Bedlna mają udostępnioną całodobową aptekę w Żychlinie, a nie możemy przecież zmusić właściciela apteki w Bedlnie do pracy w weekendy. Jednak zainteresuję się tym, i jeśli będzie taka możliwość, postaram się, by apteka w Bedlnie pracowała dłużej – mówi Marek Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Problemu nie widzi też zarząd powiatu. Jak poinformował nas Jacek Saramonowicz, rzecznik starostwa, Okręgowa Rada Aptekarska zaakceptowała projekt uchwały w sprawie godzin pracy aptek. Do 3 listopada nie wpłynęły żadne zastrzeżenia do uchwały.

– Wójt gminy Bedlno, w piśmie do Starostwa Powiatowego w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek również wyraził pozytywną opinię – informuje Jacek Saramonowicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE