Reklama

Reklama

W "czwórce" bili rekord w prowadzeniu RKO

Opublikowano: 16 października 2017 16:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez największą liczbę osób.

Reklama

Na uwagę zasługuje fakt, iż szkoła ta jako jedyna w Kutnie już po raz piąty podjęła się wyzwania i przystąpiła do próby bicia rekordu. Dzień, w którym podjęto tę próbę nie jest przypadkowy, gdyż 16 października Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”. Dlatego też tego dnia w samo południe w szkołach i instytucjach w całej Polsce rozpoczęła się półgodzinna akcja resuscytacyjna. Wykonowano ją na fantomach. W „czwórce” w akcji tej wzięło udział 69 uczestników. Wszyscy z dużą wprawą i zaangażowaniem wykonywali czynności obejmujące przywracanie akcji serca (reanimację krążeniowo-oddechową).

Dzięki takim akcjom dzieci jak i pozostali uczestnicy bicia rekordu obok praktycznych umiejętności i wiedzy nabywają również świadomość, że każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi. Poza tym, prócz integracji, jest to okazja do świetnej zabawy oraz nauki pierwszej pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    ryba76

    Brawo "czwórka"! Świetna akcja! Tyle się mówi o edukacji w zakresie pierwszej pomocy i tylko jedna szkoła w Kutnie podejmuje wyzwanie. Trochę szkoda...