Reklama

Reklama

W "Dąbrowszczaku" pożegnano dyrektora i otwarto nowoczesne pracownie. Z wizytą przybył wiceminister [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 28 lut 2022 13:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To był wyjątkowy dzień w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Po 15 latach urzędowania, ze stanowiskiem dyrektora placówki pożegnał się Przemysław Zawadzki. Jednocześnie w szkole oficjalnie otwarte zostały dwie supernowoczesne pracownie dydaktyczne. Z tej okazji w "Dąbrowszczaku" gościli m.in. delegaci z kuratorium oświaty oraz wiceminister edukacji i nauki, Tomasz Rzymkowski.

Reklama

 W I LO otwarte zostały dwie nowe sale lekcyjne: informatyczna, będąca pierwszym etapem zapowiedanej w szkole cyfryzacji, a także sala fizyki. Pracownie zostały sfinansowane ze środków przekazanych z ministerstwa edukacji, starostwa powiatowego w Kutnie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Łączny koszt inwestycji to ponad 200 tys. zł. 

- Śmiało mogę powiedzieć, że obie te pracownie wprowadzają nauczanie przedmiotów informatycznych i przedmiotów przyrodniczych w XXI wiek w najlepszym wymiarze tego słowa - skomentował na gorąco Przemysław Zawadzki, który dziś pełnił ostatni dzień w roli dyrektora"Dąbrowszczaka".

 Za minione lata pracy podziękował dyrektorowi Tomasz Rzymkowski, wręczając mu w imieniu ministra Czarnka dyplom uznania. Podziękowania dla Przemysława Zawadzkiego popłynęły także od: łódzkiego kuratora oświaty Waldemara Flajszera oraz dyrektor kutnowskiej delegatury kuratorium oświaty, Iwony Kacy. 

- To duża strata dla kutnowskiej i wojewódzkiej oświaty. Ale rozumiem, że bywa tak w życiu, że się podejmuje takie decyzje - powiedział Waldemar Flajszer. 

Podziękowania, w imieniu Powiatu Kutnowskiego, złożyła wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska. Poza dyplomem, w ręce dyrektora trafił symboliczny kompas. 

Przemysław Zawadzki był nauczycielem historii i wychowawcą w I LO im. gen. Henryka Dabrowskiego od 1998 roku, natomiast na czele placówki stał przez ostatnie 15 lat.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)