Reklama

W Dobrzelinie będą utylizować opony. Mieszkańcy protestują!

Opublikowano:
Autor:

W Dobrzelinie będą utylizować opony. Mieszkańcy protestują! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że w Dobrzelinie zrealizowana zostanie kontrowersyjna inwestycja związana z utylizacją gumy. Mieszkańcy nie kryją zdenerwowania, jednak burmistrz zapewnia, że nie ma mowy o budowie spalarni. - Zapewniam, że ta inwestycja nie zaszkodzi środowisku ani mieszkańcom - twierdzi G. Ambroziak.fot. Inwestycja wzbudza niemałe emocje wśród mieszkańców.

O zainteresowaniu terenami w żychlińskiej podstrefie ekonomicznej mówiło się już od dawna. Teraz rozmowy nabrały tempa, a na dodatek gmina na swojej stronie zamieściła informację dokładnie opisującą działalność firmy, która wzbudzała emocje wśród mieszkańców.

- Należy zaznaczyć, iż projektowana instalacja do przetwarzania opon i odpadów gumowych będzie instalacją zamkniętą. Co to oznacza? Nie będzie ona w żaden sposób niebezpieczna dla człowieka i środowiska - zapewnia Grzegorz Ambroziak, burmistrz Żychlina. - Niestety dziś, większym zagrożeniem jest niekontrolowane palenie odpadów z tworzyw sztucznych w piecach domowych czy podczas wypalania na świeżym powietrzu.

Niebawem odbyć ma się także spotkanie informacyjne dla mieszkańców, na którym przedstawiciele inwestora będą odpowiadać na pytania trapiące mieszkańców. A tych jak się okazuje nie brakuje.

- Nie wierzę w to, że ta firma zainwestuje grube miliony, żeby założyć ekologiczne filtry. Prędzej czy później pojawi się smog i smród utylizowanych opon. Jak tak dalej pójdzie, to tutaj nie da się żyć - denerwuje się Włodzimierz Protekta, jeden z mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE