Reklama

W Krośniewicach powstanie podstrefa ŁSSE

Opublikowano:
Autor:

W Krośniewicach powstanie podstrefa ŁSSE - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Krośniewicach zostanie utworzona podstrefa ekonomiczna - taką decyzję podjęła kilka tygodni temu Rada Ministrów. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia. Podstrefa Krośniewice może wygenerować bowiem kilkaset nowych miejsc pracy.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej zostało wydane 17 listopada. Na jego mocy ustanowiono kilka nowych podstref ŁSEE, wśród których znalazła się Podstrefa Krośniewice. Jak się dowiedzieliśmy, będzie liczyła dokładnie 4,3 ha i zostanie ulokowana na gruncie wyposażonym w energię elektryczną, kanalizację, wodociąg oraz drogę dojazdową (ok. 200 m od wjazdu na obwodnicę miasta).

- Przez kilka lat bardzo intensywnie zabiegaliśmy o utworzenie podstrefy. Było to również jednym z powodów do powiększenia terenu miasta, gdyż dla gruntów na terenie miasta do niedawna nie obowiązywały opłaty z tzw. "odrolnieniem" - powiedziała burmistrz Krośniewic Julianna Herman. - Zaopatrywaliśmy teren dla podstrefy w lokalizacje sanitarną i deszczową, doprowadziliśmy energię elektryczną i wybudowaliśmy drogę. Te wszystkie działania stały się atutami w uznaniu tego terenu za podstrefę ŁSEE. Czeka nas teraz wynegocjowanie i podpisanie umowy z ŁSEE , a potem, mam nadzieję, prędko inwestor - dodała.

Utworzenie krośniewickiej podstrefy może być ogromną szansą na rozwój miasta i gminy. Widać to na przykładzie Kutna, w którym dzięki działalności strefy nie tylko rozwinęła się gospodarka i zwiększył budżet, ale również spadł poziom bezrobocia. Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy, w listopadzie w gminie Krośniewice znajdowały się 623 osoby bez pracy, co dało trzecie miejsce w powiecie pod względem ogólnej liczby bezrobotnych. Nowe zakłady krośniewickiej podstrefy pozwoliłyby więc na maksymalne zmniejszenie poziomu bezrobocia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE