Reklama

W Kutnie będą pobierać osocze od ozdrowieńców? ''Rozważamy to''

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie będą pobierać osocze od ozdrowieńców? ''Rozważamy to'' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk, Martyna Stasiak, wysłała zapytanie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tematem jej korespondencji była możliwość pobierania osocza od ozdrowieńców COVID-19. W tej chwili odbywa się to tylko w Łodzi.

Martyna Stasiak pytała dlaczego punkt krwiodawstwa w Kutnie odsyła chętnych do pobrania osocza do Łodzi, czy można pobierać osocze w Kutnie, jakie warunki trzeba spełnić i czy konsultowane jest funkcjonowanie punktu krwiodawstwa w szpitalu obecnie przekształconym w covidowy ze starostą lub wojewodą.

Na pismo asystentki Agnieszki Hanajczyk odpowiada Edyta Wcisło, dyrektor RCKiK w Łodzi

- Aktualnie w terenowym punkcie pobrań w Kutnie nie ma możliwości pobierania osocza od ozdrowieńców. Jedynym miejscem gdzie pobierane jest osocze od ozdrowieńców jest nasza główna siedziba w Łodzi. Z racji, iż punkt pobrań w Kutnie posiada na wyposażeniu separator do poboru osocza rozważane jest wdrożenie również w Kutnie tej procedury. RCKiK w Łodzi otrzymał pismo od zarządu Szpitala z informacją, że szpital został przekształcony w covidowy. Nasz punkt pobrań nadal jest otwarty ze względu na odrębne wejście – podkreśla Edyta Wcisło.

Niewykluczone więc, że w Kutnie będzie pobierane osocze od ozdrowieńców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE