Reklama

Reklama

W Kutnie będzie bezpieczniej. Prezydent podpisał porozumienie z Komendantem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 14 czerwca 2021 11:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Porozumienie podpisane dzisiaj przez Prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie Józefa Poredę sprawić ma, że w naszym mieście stanie się bezpieczniej. Dokument zakłada przekazanie prawie 20 tysięcy złotych na ponadnormatywne patrole.

Reklama

- Wzorem lat poprzednich, również w tym roku zawarliśmy takie porozumienie. W budżecie miasta przeznaczyliśmy na to 19 320 złotych. Będzie 105 dodatkowych patroli. Będą to sześciogodzinne patrole piesze. Policjanci będą pojawiać się w miejscach, w których wiemy, że jest niebezpiecznie. Mam tu na myśli na przykład Park Traugutta czy Park Nad Ochnią – mówi Zbigniew Burzyński.

Służby ponadnormatywne prowadzone będą w weekendy w okresie od 14 czerwca do 15 listopada. W ubiegłym roku na mocy porozumienia Urząd Miasta w Kutnie przekazał środki finansowe w wysokości 29.440,00 zł, które pozwoliły na zorganizowanie 160 dodatkowych pieszych służb funkcjonariuszy policji.  W ramach służb ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili 121 interwencji, wylegitymowali 170 osób, ujawnili 141 wykroczenia. Ponadto w ramach służb ponadnormatywnych zatrzymano 2 osoby na gorącym uczynku przestępstw oraz zatrzymano 1 osobę poszukiwaną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)