Reklama

W Kutnie będzie przybywać róż

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie będzie przybywać róż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Reprezentacja magistratu i Kutnowskiego Domu Kultury uczestniczyła w ubiegłym tygodniu w wyjeździe do Rosenstraße (Niemcy). Brali w nim udział: zastępcy prezydenta miasta Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, poza tym Maria Reszke (odpowiedzialna m.in. za zieleń w Wydziale Obsługi Miasta) oraz Agnieszka Dąbrowska-Walczak i Weronika Lenarczyk z KDK (przygotowujące wystawę w ramach Święta Róży). Celem wyjazdu do siedziby firmy Kordes było rozpoznanie możliwości współpracy przy realizacji projektu „Kutno miasto róż” przede wszystkim w zakresie tworzenia na terenie parku Traugutta rozarium i współpracy przy tegorocznej edycji Święta Róży.

Firma Kordes współpracuje z miastem przy tworzeniu różanki przy stawie w parku Traugutta (dotychczas utworzono dwa różane romby). Urząd Miasta zakupił 300 sztuk róż wielokwiatowych w kolorze kremowym i czerwonym od firmy RosaĆwik, przedstawiciela firmy Kordes na Polskę.

W parku im. R. Traugutta został przygotowany fragment skarpy przy stawie od strony Kutnowskiego Domu Kultury.W pierwszym etapie ukwiecania zagospodarowane zostały dwa romby z sześciu rozplanowanych na skarpie. Koszt zakupu pierwszej partii krzewów wraz z transportem ok. 4 200 zł. W celach promocyjnych firma Rosa Ćwik obsadziła różami teren wzdłuż budynku KDK.

Wybór firmy wynika z faktu, iż Kordes jest producentem szczególnie wytrzymałych, odpornych na choroby, szkodniki i zimno odmian róż.

- Wizyta stanowi kolejny etap przygotowań do utworzenia rozarium w Kutnie - wiemy zdecydowanie lepiej jak określić jego założenia. Nie podpisywaliśmy żadnych umów, jeszcze na to zbyt wcześnie. Podobne rozeznanie będziemy prowadzić również wśród polskich producentów róż - mówi Zbigniew Wdowiak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE