Reklama

W Kutnie "nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem"?

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie "nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem"? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Studia dają wiele możliwości, a przede wszystkim są drogą do zawodu, z którym wiążemy przyszłość. Jednak rynek pracy nie zawsze jest otwarty na pracowników z wykształceniem wyższym. Jak wygląda "zapotrzebowanie" na osoby z tytułem licencjanta lub magistra w Kutnie i powiecie kutnowskim?

Z danych zebranych pod koniec października wynika, że osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie było 3598. Ofert natomiast, jakie widnieją na stronie PUP, jest obecnie 64 i zawierają one 504 miejsca pracy. Oznacza to, że mniej więcej co siódma osoba zarejestrowana w urzędzie ma szansę na zatrudnienie.

Jeżeli zaś chodzi o wymagania dotyczące wykształcenia, jakie stawiają pracodawcy pozyskujący nowe "ręce do pracy" za pośrednictwem urzędu pracy w Kutnie, w większości jest to podstawowe, średnie lub zawodowe. W związku z tym znaczna liczba ogłoszeń dotyczy pracy fizycznej. Wśród stanowisk, na jakie jest aktualnie zapotrzebowanie w naszym powiecie, znajdziemy sprzedawców, pracowników produkcji czy operatorów maszyn itp, jak również specjalistów ds. obsługi klienta, handlu lub kontroli jakości. Z kolei ofert, w których warunkiem koniecznym jest wykształcenie wyższe, jest 6. Osób, które posiadają takie wykształcenie, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie zarejestrowanych jest 363, z czego 263 to kobiety. Liczba ta stanowi 10,1 proc wszystkich zarejestrowanych [stan na październik br. - red.].

Zawody i stanowiska, na jakie mogą aplikować bezrobotni mieszkańcy powiatu po studiach to: nauczyciel j. angielskiego, psycholog, inżynier budowy, laborant, fizjoterapeuta oraz instruktor terapii zajęciowej.

A Wy, uważacie, że w Kutnie nie ma pracy dla ludzi po studiach?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE