Reklama

W Kutnie nie zabraknie miejsc w przedszkolach

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie nie zabraknie miejsc w przedszkolach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu rodziców obawiało się, że w miejskich przedszkolach może zabraknąć miejsc dla ich pociech. Ich niepewność rozwiał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak, który przekonywał, że kutnowskie przedszkola są gotowe na przyjęcie sześciolatków.

Przedszkola będą przeżywały oblężenie. Wszystko dlatego, że od września rodzice będą mogli decydować, czy posyłać swoje dziecko do pierwszej klasy w wieku 6 czy 7 lat. Większość rodziców postanowiła poczekać z posłaniem do szkoły swojego dziecka jeszcze rok. To budziło obawy, że w przedszkolach może zabraknąć miejsc. Wczoraj wszelkie wątpliwości rozwiał zastępca prezydenta, Zbigniew Wdowiak. Miejsca w przedszkolach jeszcze są i wciąż trwa nabór wniosków uzupełniających. W tym roku miasto przygotowało ok. 1200 miejsc w przedszkolach. Magistrat postanowił zaadoptować dodatkowe pomieszczenia w SP nr 9 dla przedszkolaków. Koszt utworzenia dodatkowych miejsc wyniósł ok. 500 tys. zł.

Miejskie władze poinformowały też o sytuacji w szkołach podstawowych. W tym roku około 150 dzieci trafi do pierwszych klas. To oznacza, że w skali całego miasta zostanie utworzonych od 7 do 10 klas pierwszych. Zapewniono, że nie ma zagrożenia zwolnień ze szkół.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE