Reklama

Reklama

W Kutnie podszywają się pod policjantów, w tym CBŚ. Mundurowi ostrzegają

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

W Kutnie podszywają się pod policjantów, w tym CBŚ. Mundurowi ostrzegają - Zdjęcie główne

Kutnowska policja ostrzega przed oszustami podającymi się za członków rodziny, albo policjantów | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starsi ludzie wciąż mogą paść ofiarą oszustów podszywających się pod członków rodziny, czy policjantów. Do takiego zdarzenia doszło wczoraj w Kutnie. Policja informuje, że członkowie grup przestępczych coraz częściej podają się za funkcjonariuszy CBŚP bądź mundurowych zajmujących się rozpracowywaniem oszustów. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie prosi też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Reklama

Jak nie stać się ofiarą oszustów? Policja zaznacza, że przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. 

- Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu, lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje – podkreśla kom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków.

- W szczególności pamiętajmy o tym, że w momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Kolejne połączenia telefoniczne wykonujmy z innego aparatu, np. od sąsiada. Niestety zdarza się, że przestępcy przechwytują połączenia telefoniczne – opisuje oficer prasowy KPP w Kutnie.

Należy pamiętać, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy