Reklama

Reklama

W Kutnie powstanie kolejne nowoczesne przejście dla pieszych. Na tym nie koniec

Opublikowano: pon, 14 gru 2020 14:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W 2021 roku w Kutnie będzie bezpieczniej. To efekt inwestycji, jakie planowane są na przyszły rok. Wiadomo już, że remontu doczeka się chodnik na ulicy Kopernika. Jak podkreśla wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, ta inwestycja jest już pewna i pieniądze na ten cel w budżecie będą zagwarantowane:

Reklama

- Chcemy, żeby ta ulica wyglądała estetycznie, wiemy, że ten chodnik jest w stanie wymagającym remontu – mówi wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Radny Porozumienia Dla Kutna, Robert Feliniak przyznaje, że to dobra informacja dla mieszkańców, którzy do tej pory po dwóch stronach  ulicy widzieli dwa zupełnie różne ciągi piesze:

- Już w tym roku część tego chodnika została wymieniona. Sytuacja wygląda więc tak, że po jednej stronie ulicy mamy wyremontowany ciąg pieszy, a po drugiej jeszcze nie – wyjaśnia radny Robert Feliniak.

Ma się to zmienić  już w przyszłym roku, kiedy  chodnik po południowej stronie ulicy Kopernika zostanie przebudowany.

Wiadomo już też, że miasto w dalszym ciągu stawiać będzie na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. W budżecie na przyszły rok znajdą się pieniądze na kolejne inteligentne oświetlenie jednego z takich miejsc.

- Chodzi o przejście na ulicy Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Olimpijską. Tam jest bardzo niebezpiecznie – mówi radna Agnieszka Wyroślak, która wnioskowała o zainstalowanie dodatkowego oświetlenia.

 Inteligentne przejście dla pieszych będzie wyglądać podobnie do tych, które funkcjonują już na ulicach: Grunwaldzkiej i Wyszyńskiego.

To jednak nie jedyne przejścia dla pieszych, które zyskają nowe oświetlenie.

- Dodatkowe lampy, które doświetlą przejścia dla pieszych na ulicach: Warszawskie Przedmieście 9, Skłodowskiej-Curie przy skrzyżowaniu z ulicą Spokojną, 3 Maja przy zatoce autobusowej i na Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego, to ciąg dalszy inwestycji doświetlenia 12 przejść dla pieszych w Kutnie. W 2020 roku zamontowano dodatkowe oświetlenie przy ośmiu przejściach – przypomina wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja.

O ostatecznym kształcie budżetu zdecydują radni Rady Miasta na sesji 22 grudnia. Na pewno nie są to jednak ostatnie inwestycje zapisane w dokumencie finansowym miasta na przyszły rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • rok temu | ocena +0 / -0

    dARK

    BRAWO ! takie zmiany to ja rozumiem oświetlenie LED-owe przy przejściach dla pieszych pozwala zobaczyć kierowcy człowieka z bardzo daleka. Jest prośba żeby wprowadzić znaki ograniczenia do 40 km na całej długości ulicy Łęczyckiej są tam są studzienki które tak koszmarnie hałasują że samochody które jadą szybciej Podrywają dekle do góry