Reklama

Reklama

W Kutnie trwa wielka zbiórka odzieży. Trafi do potrzebujących rodzin i domów dziecka

Opublikowano: 10 maja 2021 09:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ogrodzeniach posesji i klatkach schodowych kutnowskich osiedli pojawiły się ulotki informujące o zbiórce odzieży dla potrzebujących rodzin i dzieci z domów dziecka. Jeśli chcecie podzielić się nadmiarem ubrań, możecie zrobić to bez obaw - to ogólnopolska akcja prowadzona przez Fundację Światełko.

Reklama

Zbiórka odbędzie się 11 maja, a jej organizatorem jest współpracująca z fundacją firma "Słoneczko". 

- Odzież prosimy wystawić przed posesją - klatką schodową do godziny 8:00 w widocznym miejscu. Tego dnia po godzinie 8:00 ulicami przejeżdzać będzie wyznaczony samochód do zbiórki. Do worków prosimy wkładać: wszelkiego rodzaju odzież, bieliznę , ręczniki, obrusy, zabawki, torebki, firany, kurtki, buty. Zbiórka może potrwać do godzin wieczornych. Niezależnie od pogody - czytamy na ulotce.  

Autentyczność zbiórki potwierdziliśmy u członków Fundacji Światełko. Ponadto akcja zarejestrowana jest na stronie zbiorki.gov.pl, jej szczegóły znajdziecie w tym miejscu - KLIK

Warto pamiętać, że wszystkie ofiary w gotówce lub naturze, które trafiają na cele dobroczynne, są zbiórkami publicznymi, co znaczy, że muszą być zgłoszone do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zgłoszenie jest rozpatrywane w ciągu 30 dni, po których organizacja otrzymuje zgodę lub odmowę na przeprowadzenie akcji.

Zachęcamy, by każdą zbiórkę, której ulotka wpadnie Wam w ręce, zweryfikować u organizatora, bądź na rządowej stronie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)