Reklama

W Kutnie wylądują awionetki?

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie wylądują awionetki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka lat temu pojawił się naszym mieście pomysł budowy lądowiska dla awionetek. Wtedy nie udało się pozyskać funduszy na jego budowę, ale miasto wciąż jest zainteresowane stworzeniem tego typu obiektu na terenie Kutna.

Lądowisko miejskie cały czas ma szansę powstać w Kutnie.

- W obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Kutna przewidziano tereny przeznaczone pod trawiaste lądowisko miejskie. Biorąc jednak pod uwagę bardzo wysokie koszty w/w inwestycji, jej realizacja będzie rozpatrywana w przypadku pozyskania dofinansowania zewnętrznego - informuje Biuro Prasowe UM Kutno.

O tym przedsięwzięciu pisaliśmy już 6 lat temu - TUTAJ.

- Lądowisko ma być zlokalizowane na Sklęczkach za trasą nr 92. Realizacja tego przedsięwzięcia pozwolił na start i lądowanie w Kutnie samolotów małych i lekkich - mówił wtedy Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Budowa lotniska na Sklęczkach została zawarta w strategii rozwoju bazy sportowej w mieście w latach 2011-2015. Początkowo zakładano budowę lądowiska w 2013 r., jednak do tej pory nie udało się pozyskać pieniędzy na ten cel, co, potwierdza Urząd Miasta.

- W obecnej perspektywie finansowej UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020 nie ma możliwości pozyskania środków finansowych na realizację tego typu przedsięwzięć - czytamy w odpowiedzi rzecznika prasowego UM Kutno.

Na budowę lądowiska miejskiego magistrat potrzebowałby ok 5-8 mln złotych, przynajmniej o takich kwotach mówiono w momencie powstania pomysłu, więc bez pomocy z funduszy zewnętrznych się nie obejdzie.

A jak ten pomysł podoba się mieszkańcom Kutna?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE