Reklama

W Kutnie zapadła decyzja ws. opłat za śmieci. To jedne z najniższych stawek w województwie

Opublikowano:
Autor:

W Kutnie zapadła decyzja ws. opłat za śmieci. To jedne z najniższych stawek w województwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy podjęli wczoraj uchwałę wnoszącą poprawki w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty oraz wysokości stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od teraz mniej zapłacą właściciele nieruchomości zaopatrzonych w kompostownik. Oznacza to, że stawki w naszym mieście wciąż będą jednymi z najniższych w województwie łódzkim.

Chodzi o dokument przygotowany przez radę miejską w kwietniu tego roku, a dokładnie o uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Konieczne było naniesienie poprawek.

W głosowaniu udział brało 20 radnych, 12 opowiedziało się "za", 8 wstrzymało się od głosu.

12 głosów wystarczyło jednak, by uchwała mogła wejść w życie. W efekcie, stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 18 złotych miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. 36 złotych miesięcznie zapłaci natomiast każda osoba zamieszkująca daną nieruchomość, jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny.

Zwolnienie w części z opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi dotyczy z kolei właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Dla nich zwolnienie z opłaty wynosi 2 złote miesięcznie od każdego mieszkańca.

Obecne stawki są jednymi z najniższych w cały województwie łódzkim, co wynika z obowiązującej wciąż umowy z firmą odpowiadającą za wywóz odpadów - dawniej Tonsmeier, obecnie PreZero. Umowa wygasa wraz z końcem roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE