Reklama

„W mieście jest za mało koszy”. Postawią więcej, jeśli...

Opublikowano:
Autor:

„W mieście jest za mało koszy”. Postawią więcej, jeśli...  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy niektórzy mieszkańcy nie sprzątają po swoich pupilach, bo w mieście jest za mało koszy na tego typu odpady? Czy dlatego - nie wiadomo, jednak, zdaniem jednego z radnych, jasnym jest, że takich koszy powinno być u nas więcej.

Ale nie tylko o to. Robert Stępniewski złożył interpelację do Prezydenta Miasta Kutno „w imieniu” naszych czworonożnych przyjaciół. Tych w naszym mieście nie brakuje. Dlatego też radny wyszedł z pomysłem, aby po pierwsze - zamontować specjalne wodopoje z nieograniczonym dostępem dla psów, a po drugie - zwiększyć liczbę koszy na psie nieczystości.

Wiceprezydent Jacek Boczkaja odpowiedział radnemu, że obecnie Miasto prowadzi akcję „Miska wody dla Twojego pupila”, dzięki której wiele instytucji i osób prywatnych wystawia miski z wodą dla zwierząt. W tym roku nie ma już zatem na szans na wdrożenie zaproponowanego pomysłu, a co do lat przyszłych...

- W następnym okresie letnim w przypadku gorących dni rozważamy ustawienie większej ilości pojemników z wodą na terenie Kutna - odpowiada Boczkaja.

Natomiast kwestia koszy na psie odchody wygląda następująco. Obecnie zamontowanych jest 23 sztuk na terenie parków i terenach zielonych miasta. Zlokalizowane są m.in. przy ul. Chrobrego, 3-go Maja, Oporowskiej, Zamkowej i wiosennej. Nie oznacza to, że ich liczba się nie zwiększy, bowiem w tegorocznej edycji KBO pod głosowanie poddane zostaną dwa projekty związane z ustawieniem tego typu koszy.

- W przypadku wybrania tych projektów do realizacji Miasto Kutno zakupi takie kosze w miejscach wskazanych przez projektodawców. Jednocześnie informuję, iż odpowiednio zabezpieczone odpady można także wyrzucać do koszy ogólnych, rozstawionych na terenach naszego miasta - dodaje wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE