Reklama

Reklama

W naszym regionie korzysta z niego kilkanaście tys. firm. Dziś mija termin składania dokumentów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZUS

W naszym regionie korzysta z niego kilkanaście tys. firm. Dziś mija termin składania dokumentów  - Zdjęcie główne

. | foto ZUS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przedsiębiorcy, którzy korzystają z Małego ZUS plus w 2021 roku, muszą złożyć dodatkowe dokumenty rozliczeniowe. Termin na złożenie tych dokumentów mija 10 i 15 lutego - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Reklama

Mały ZUS plus to ulga, która uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Nie dotyczy jednak składki zdrowotnej, którą przedsiębiorca opłaca w pełnej wysokości. Przedsiębiorcy spełniający warunki mogli zgłaszać się do ulgi  od 1 stycznia do 1 lutego 2021 roku.

Z Małego ZUS plus korzysta ponad 341 tys. osób. W województwie łódzkim w sumie jest to 13,2 tys. firm. . 

Ważne: każdy korzystający z Małego ZUS plus w 2021 r. musi złożyć dokumenty rozliczeniowe ZUS DRA cz. II lub ZUS RCA cz. II z kompletem ZUS DRA za styczeń 2021 r., do 10 lub 15 lutego, w zależności od tego czy rozlicza się sam za siebie czy także za pracowników. W dokumentach rozliczeniowych powinna znaleźć się informacja o rocznym przychodzie, rocznym dochodzie oraz formach opodatkowania z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. 

Mały ZUS plus adresowany jest do przedsiębiorcy, którego przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120 tys. zł. Jeśli działalność gospodarcza była prowadzona krócej, limit przychodu wylicza się proporcjonalnie do liczby dni prowadzenia firmy. Z ulgi skorzysta tylko osoba, która prowadziła działalność gospodarczą w poprzednim roku przez co najmniej 60 dni - wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Z Małego ZUS plus można korzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy.

Przedsiębiorcy, którzy wznowią prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej albo spełnią warunki do ulgi w ciągu roku (np. po zakończeniu okresu 24 miesięcy korzystania z „preferencyjnych składek” na ubezpieczenia społeczne), mogą zgłosić się do Małego ZUS plus w terminie 7 dni od zaistnienia zmiany. Przedsiębiorca, który wznowił/rozpoczął na nowo działalność prowadzoną w 2020 r. dokumenty rozliczeniowe składa w terminie do 10 albo 15 dnia następnego miesiąca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy