W niedzielę zakończyła się Kutnowska Wiosenna Liga Piłkarska

Wydarzenia W ostatnią niedzielę przy zmiennej pogodzie odbyła się ostatnia kolejka Kutnowskie Wiosennej Ligi Piłkarskiej. W tym roku liga rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych +16 – 11 zespołów i +35 – 3 zespoły. Zwycięzcą ligi w kategorii +16 został zespół EXPOM Krośniewice, który w sobotę pokonał dotychczasowego lidera zespół DS. SMITH i ten z taką samą ilością punktów zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zespół SAMI SWOI. Najlepszym strzelcem zostali „ex aequo” Bartosz Szuda i Michał Witkowski (SAMI SWOI). Najlepszym zawodnikiem wybrano Roberta Skoniecznego (DS.SMITH), a najlepszym bramkarzem Jacka Kenskę (EGOLIT).Natomiast w kategori +35 wygrał zespół EGOLIT przed LIBERO i STARTREM Kutno. Najlepszym strzelcem i zawodnikiem ligi w tej kategorii został Michał Janakowski (EGOLIT), a najlepszym bramkarzem ponownie Jacek Kenska (EGOLIT).Nagrodę „Fair Play” w tym roku otrzymał P. Tomasz Garwicki za profesjonalne zorganizowanie obsługi sędziowskiej zawodów.

Liga trwała w każdy weekend od 9 maja. Rozegrano 61 meczy i strzelono 272 bramki.
Na zakończenie imprezy zabrała głos Pani Małgorzata Żurada – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjno – Sportowego STASZIC-KUTNO, która w kilku zdaniach podsumowała imprezę, podziękowała wszystkim drużynom biorącym udział za sportową walkę i zachowanie, Prezydentowi Miasta Kutno i Wójtowi Gminy Kutno za współpracę i ufundowanie nagród oraz innym osobom za pomoc w organizacji imprezy.
Następnie Pani Prezes w imieniu organizatora i fundatorów wręczyła puchary i dyplomy wszystkim drużynom za zajęte miejsca i udział oraz statuetki dla wyróżnionych zawodników. Dodatkowo każda drużyna otrzymała piłkę oraz słodycze.
Poniżej ostateczne wyniki i klasyfikacje.