Reklama

Reklama

W regionie powstaje replika rzeźby Dawida! Będzie miała prawie 5 metrów wysokości [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już za kilka miesięcy nie będzie trzeba jechać do Florencji, by móc podziwiać słynną rzeźbę Dawida. Replikę jednego z największych dzieł Michała Anioła tworzy znakomity gostyniński rzeźbiarz, Tadeusz Biniewicz.

Reklama

Za parę miesięcy ujrzymy rzeźbę Dawida w pełnej krasie. Przechodząc obok posesji Tadeusza Biniewicza widzimy ogromną postać - rzeźbę Dawida według Michała Anioła, którą wykonuje gostyniński artysta.

Sylwetka Dawida wymaga jeszcze wielu godzin pracy rzeźbiarza, ale już teraz można dostrzec, że po jej zakończeniu naszym oczom ukaże się piękna postać wykonana w jednym kamieniu. Dawid ma wysokość 4,70 m bez cokołu. Kamień, z którego powstaje postać ważył 40 ton i został wydobyty z 50 m w głąb ziemi.

Jest to jedna z najtrudniejszych i najwybitniejszych rzeźb na świecie obok „Piety Watykańskiej”, którą Tadeusz Biniewicz będzie rzeźbił po zakończeniu pracy nad Dawidem. Oprócz tego w najbliższym czasie powstanie rzeźba św. Wojciecha (wysokość 3,40 m) dla Parafii św. Wojciecha w Płocku. Rzeźba Dawida jest kolejną z serii „olbrzymów” obok Kazimierza Wielkiego (4,10 m) i Neptuna (ok. 5,0 m), nad którą pracuje gostyniński artysta. 

Dodajmy, że oryginalna rzeźba Dawida znajduje się obecnie w Galleria dell’Accademia we Florencji. Posąg mierzy 5,17 m.

Info: własne/UM Gostynin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy