Reklama

Reklama

W SP nr 6 pingpongowa atmosfera

Opublikowano: wt, 13 gru 2016 09:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grudzień, to tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie czas rozgrywek pingpongowych. Głównym celem tych zawodów jest popularyzowanie gry w tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.Rozwijając harmonijnie podstawowe cechy motoryczne, a zwłaszcza koordynację ruchową, szybkość i refleks, tenis stołowy jest autentycznie sportem dla wszystkich.

Reklama

Walory zdrowotne, możliwość uprawiania tego sportu praktycznie przez całe życie, oraz jego wyjątkowa atrakcyjność – od zabawy i wstępnego treningu począwszy, a na oficjalnych meczach skończywszy – daje obraz dyscypliny uniwersalnej i mogącej spełniać wszechstronne potrzeby ruchowe uczniów. Tenis daje też wiele radości i dumy.

W tym roku na turniej zgłosiło się 29 zawodników z klas I – VI (24 chłopców i 5 dziewcząt). Przybyłych na zawody tenisistów podzielono na 4 kategorie wiekowe. Zastosowano pucharowy system kojarzeń z modyfikacją umożliwiającą grę do drugiej przegranej.

Wśród uczniów klas I i II (I kategoria) zwyciężył Jakub Gabryś, uczeń klasy I b, przed Kacprem Durczyńskim z kl. II d i Agnieszką Bryl ( kl. II c).

Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas trzecich (II kategoria wiekowa). Po zaciętej walce na pierwszym miejscu uplasował się Oskar Filipczak z kl. III b przed Grzegorzem Zawadzkim z kl. III d i Konradem Zielińskim (kl. III d).

W klasach czwartych (III kategoria) zwycięzcą został Igor Filipczak z kl. IV b. Drugie miejsce zdobył Jakub Hofman z kl. IV c, a trzecia była Katarzyna Wiklak z kl. IV b.

Klasyfikacja końcowa uczniów klas V i VI (IV kategoria) przedstawia się następująco:
I miejsce - Kacper Dałek (kl. VI a),
II miejsce - Wojciech Florczak (kl.VI a),
III miejsce - Sandra Kadziak z kl. VI b.

Nagrody i dyplomy przygotowane przez kierownika świetlicy szkolnej „6. Baza” wręczone zostaną na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego. Zawody zorganizował zespół: Karolina Kociurska-Tomczak, Wiesław Zwarycz, Sławomir Rybarczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)