Reklama

Reklama

W tych miejscach w powiecie kutnowskim można hodować konopie

Opublikowano: wt, 30 mar 2021 09:18
Autor: | Zdjęcie: IWNiRZ

W tych miejscach w powiecie kutnowskim można hodować konopie - Zdjęcie główne

Konopie można hodować w kilku miejscach powiatu kutnowskiego | foto IWNiRZ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W województwie łódzkim znajdzie się niecałe 6 tysięcy hektarów ziemi na której będzie mogła odbywać się hodowla konopi włóknistych. Takie miejsca będą zlokalizowane także na terenie gmin powiatu kutnowskiego i w samym Kutnie. Tak wynika z projektu uchwały Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Reklama

Jak informuje Kombinat Konopny, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje, że zezwolenie na uprawę konopi włóknistych może uzyskać przedsiębiorca lub osoba fizyczna.

- Zgodnie z unijnym prawem, rolnicy lub nawet prywatne osoby, posiadające kawałek ogródka lub donicę na balkonie, mają prawo składać wnioski o zgodę na uprawy konopi siewnych, które zawierają mniej niż 0,2 proc. THC, a są bogate w legalną substancję CBD – podaje portal tulodz.pl.

Uprawa konopi może być prowadzona na określonej powierzchni, w wyznaczonych rejonach na podstawie:

1. zezwolenia na uprawę

2. przy zastosowaniu materiału siewnego kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany w rozumieniu przepisów o nasiennictwie. Stosowanie materiału siewnego konopi włóknistych kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany w rozumieniu przepisów o nasiennictwie potwierdza się fakturą zakupu tego materiału siewnego oraz etykietą z opakowań materiału siewnego tych roślin. 

3a.  umowy kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenia marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych, lub

3b. zobowiązania do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art.45 ust. 3 (na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego, celulozowo-papierniczego, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego, materiałów budowlanych oraz nasiennictwa).

W tym roku pod uprawę konopi włóknistych zostanie przeznaczone 5 797,35 hektarów ziemi w województwie łódzkim, które podzielono na 177 gmin. Wśród nich znajdzie się kilka miejsc w powiecie kutnowskim:

  • Gmina Bedlno - 31 ha
  • Gmina Dąbrowice - 31 ha
  • Gmina Krzyżanów - 36 ha
  • Gmina Kutno - 31 ha
  • Gmina Łanięta - 31 ha
  • Gmina Nowe Ostrowy - 36 ha
  • Gmina Oporów - 31 ha
  • Gmina Strzelce - 31 ha
  • Miasto Kutno - 25 ha
 

Instrukcja założenia własnej uprawy konopi włóknistej znajduje się W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy