Reklama

Reklama

Wadliwe przejście na dworcu - Rzymkowski znów interweniuje

Opublikowano: czw, 14 gru 2017 15:30
Autor:

Wadliwe przejście na dworcu - Rzymkowski znów interweniuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O alternatywnym przejściu przez tory na czas remontu peronów mówiło się od początku remontu stacji kolejowej. W końcu prośby zostały wysłuchane i przejście już działa. Jednak chyba nie do końca tak, jakby to widzieli mieszkańcy...

Reklama

Zastępcze przejście na dworcu kolejowym w Kutnie, zmniejszające niedogodności spowodowane remontem tunelu, działa już od tygodnia. O jego otwarciu informowaliśmy w artykule "Jest przejście na dworcu PKP! Ale bez tej instrukcji się nie obędzie". Jak się okazuje nie jest ono bez wad, co również zauważył poseł Rzymkowski.

- Użytkownicy ze zdziwieniem zauważyli brak jakichkolwiek oznaczeń, które ułatwiłyby znalezienie przejścia. Stanowi to problem zwłaszcza od strony ul. Siemiradzkiego, gdzie przejście przysłania zamknięta brama. Szybko zapadający o tej porze roku zmrok dodatkowo komplikuje poszukiwania - informuje poseł Tomasz Rzymkowski.

Kutnowski parlamentarzysta ponownie więc wysłał interpelację do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, tym razem zwracając uwagę na brak na dworcu i w jego najbliższym otoczeniu oznakowania oraz informacji o istnieniu nowego przejścia.

To jednak nie jedyna kwestia, jaką poruszył poseł w piśmie. Wrócił on również do kwestii kładki dla pieszych w ciągu ulic Pałacowej i Sienkiewicza, gdyż uzasadniając odmowę jej budowy podsekretarz stanu Andrzej Bittel posłużył się w swoim piśmie argumentem o konieczności likwidacji takiej kładki tuż po przywróceniu ruchu w przejściu podziemnym.

Poseł zapytał o powody przymusu szybkiego demontażu tego rozwiązania komunikacyjnego, gdyż mogłoby ono służyć mieszkańcom także po zakończeniu obecnej inwestycji. O odpowiedzi poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Kutnowianka

  Bardzo mi się podobają działania posła Rzymkowskiego. Uważam, że bardzo dobrze że ktoś taki reprezentuje nasze miasto.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  Wyborca

  Ten poseł to powinien jakąś karę dostać za zawracanie du... y bzdetami. Przecież taki minister ma chyba poważniejsze sprawy. Moim zdaniem ten poseł zamiast lansować się medialnie to też powinien się wziąć za robotę i pomóc rzadzacym zmieniać Polskę na lepsze. Przecież wiadomo, że na czas remontu nikt w Kutnie metra nie wybuduje, a tak na poważnie to lepiej panowie posłowie zajmujecie się tym, żeby doinwestowywać Kutno.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  nowociasny

  W "mieście róż" powinni wybudować tunel , od Siemiradzkiego do Podrzecznej, a w nim metro i bilet aglomeracyjny powinien obowiązywać (Warszawa -Kutno-Łódź) , najlepiej bezpłatny dla mieszkańców.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Bvb

  Jak jest ciemno strach iść ta kładka szczególnie zaraz za furtka bo można dostać w dziob