Reklama

Walka z kleszczami w Kutnie. Czy magistrat podejmie rękawice?

Opublikowano:
Autor:

Walka z kleszczami w Kutnie. Czy magistrat podejmie rękawice?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kleszcze, choć małe, są bardzo niebezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i ludzi. Wiosną rozpoczyna się sezon ich żerowania, ukrywają się w krzewach, trawach i na drzewach. Mogą nas zaatakować podczas spaceru w lesie czy parku, ale także podczas zwykłego wyjścia po bułki do sklepu. Można się jednak przed nimi bronić. Jednym z pomysłów jest zastosowanie oprysków przeciw kleszczom, o co ostatnio interpelował radny Robert Feliniak.

Radny zdecydował się na taki krok w związku z dużym wzrostem zachorowań na boreliozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu u ludzi po ugryzieniach przez kleszcze.

- Zwracam się z prośbą o dokonanie analizy możliwości wykonania oprysków przeciw kleszczom na terenie naszego miasta. Jednocześnie należy nadmienić, że kleszcze są wielkim utrapieniem dla opiekunów czworonogów, którzy muszą zmagać się z wieloma chorobami roznoszonymi przez kleszcze. Opryski należałoby przeprowadzić na miejskich terenach zielonych, takich jak parki, skwery, duże trawniki, place zabaw czy wały nad rzeką Ochnią - tłumaczy radny.

Kleszcze to poważne zagrożenie nie tylko dla zwierząt, ale też dla ludzi. Choroby roznoszone przez kleszcze - przede wszystkim borelioza i kleszczowe zapalenie opon mózgowych - mogą mieć fatalny skutek dla zdrowia, a nawet życia.

- Właśnie dlatego złożyłem interpelację w sprawie oprysków przeciw kleszczom na terenie naszego miasta. W wielu miastach w Polsce, t.j.: Katowice, Lublin, Rzeszów, Dąbrowa Górnicza, Radom, Tychy, Gliwice czy Zielona Góra - takie opryski zostały przeprowadzone i to z pozytywnym skutkiem, ku zadowoleniu mieszkańców i ich czworonogów. Czekam na odpowiedź prezydenta. Otrzymałem już informację ustną, że trwa analiza mojej propozycji - dodaje.

Co sądzą o tym nasi Czytelnicy? Zapraszamy do dyskusji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE