Reklama

Reklama

Ważna decyzja ws. kutnowskiego szpitala. Zmniejsza się liczba łóżek "covidowych"

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 14:04
Autor: | Zdjęcie: Łódzki Urząd Wojewódzki&archiwum KCI

Ważna decyzja ws. kutnowskiego szpitala. Zmniejsza się liczba łóżek "covidowych" - Zdjęcie główne

W kutnowskim szpitalu zmniejszy się liczba łóżek covidowych | foto Łódzki Urząd Wojewódzki&archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 12 grudnia (piątek), zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, część łóżek w szpitalach tzw. covidowych zostanie przywróconych dla pacjentów niecovidowych.

Reklama

- W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu będzie odmrożonych 20 łóżek, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 40 łóżek (ginekologia i położnictwo), Poddębickim Centrum Zdrowia 24 łóżka (obecnie szpital przestaje posiadać osobny oddział covidowy; w szpitalu nadal funkcjonuje oddzielny oddział onkologiczny) i Tomaszowskim Centrum Zdrowia 30 łóżek (choroby wewnętrzne) - informuje Oddział Prasowy Biura Wojewody.

W województwie łódzkim, dzięki decyzjom wojewody łódzkiego, postanowiono po pierwsze przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach tzn. w tych gdzie najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się, że mają problem z dostaniem się do lekarza.

- Po drugie uwzględnić dostępność geograficzną do szpitali tzn. chodzi o to, żeby przekształcić szpitale w takich miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, a pacjent nie musiał daleko jechać do oddziału szpitalnego. Po trzecie chodzi o uwzględnienie złożoności procesu przekształcenia i odkształcenia, ponieważ nie wiemy czy będzie, czy nie będzie trzeciej fali zakażeń COVID-19 - podkreśla Oddział Praoswy.

Każda z tych decyzji jest tymczasowa i będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie łódzkim. Jeżeli sytuacja będzie ulegała stabilizacji i stopniowej poprawie w kolejnych tygodniach grudnia wojewoda będzie podejmował kolejne decyzje o przywracaniu szpitalom ich pierwotnych funkcji. 

 – Władze powiatu są w ciągłym kontakcie ze służbami wojewody, czego wynikiem jest odmrożenie w pierwszej kolejności tych oddziałów, które wskazują mieszkańcy powiatu kutnowskiego – komentuje Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • rok temu | ocena +0 / -0

  mars zalogowany

  Co z poradnią okulistyczną czy wróci do do kutnowskiego szpitala ?

 • rok temu | ocena +1 / -0

  ja

  a co z rehabilitacją w kutnie mnie wypisano po 4dniowym pobycie i leże w domu

 • rok temu | ocena +1 / -0

  kutnowski pacjent

  a co z okulistyką i ortodoncją w szpitalu w Kutnie , może marszałek wyda decyzję by dzieciom nie rosły zęby do czasu zakończenia walki z covid.

  • rok temu | ocena +2 / -1

   Aisza

   A co z ortopedia może Pan starosta o tym pomyśli Jeździć do innych miast z połamanymi nogami nie mając własnego środka transportu i być na łasce obcych ludzi Kiey zostanie przywrócona u nas ortopedia to wszystko to jest wielka katastrofa dla mieszkańców Kutna

   • rok temu | ocena +2 / -0

    Lol

    No tak Gdzieś indziej budują szszpitale tymczasowee a u nas zabrano jedyny szszpitale na cały powiat kutnowski przychodnie zamknięte i jedyny szpital również zamknięty a my mieszkańcy na banicji nią zależnie od wieku chorego Nikt o tym nie pomyślał a przede. wszystkim nasze władze Dziękujemy będziemy pamietac