Reklama

Reklama

Ważna decyzja ws. kutnowskiego szpitala. Zmniejsza się liczba łóżek "covidowych"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Łódzki Urząd Wojewódzki&archiwum KCI

Ważna decyzja ws. kutnowskiego szpitala. Zmniejsza się liczba łóżek "covidowych" - Zdjęcie główne

W kutnowskim szpitalu zmniejszy się liczba łóżek covidowych | foto Łódzki Urząd Wojewódzki&archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 12 grudnia (piątek), zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, część łóżek w szpitalach tzw. covidowych zostanie przywróconych dla pacjentów niecovidowych.

Reklama

- W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu będzie odmrożonych 20 łóżek, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 40 łóżek (ginekologia i położnictwo), Poddębickim Centrum Zdrowia 24 łóżka (obecnie szpital przestaje posiadać osobny oddział covidowy; w szpitalu nadal funkcjonuje oddzielny oddział onkologiczny) i Tomaszowskim Centrum Zdrowia 30 łóżek (choroby wewnętrzne) - informuje Oddział Prasowy Biura Wojewody.

W województwie łódzkim, dzięki decyzjom wojewody łódzkiego, postanowiono po pierwsze przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach tzn. w tych gdzie najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się, że mają problem z dostaniem się do lekarza.

- Po drugie uwzględnić dostępność geograficzną do szpitali tzn. chodzi o to, żeby przekształcić szpitale w takich miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, a pacjent nie musiał daleko jechać do oddziału szpitalnego. Po trzecie chodzi o uwzględnienie złożoności procesu przekształcenia i odkształcenia, ponieważ nie wiemy czy będzie, czy nie będzie trzeciej fali zakażeń COVID-19 - podkreśla Oddział Praoswy.

Każda z tych decyzji jest tymczasowa i będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie łódzkim. Jeżeli sytuacja będzie ulegała stabilizacji i stopniowej poprawie w kolejnych tygodniach grudnia wojewoda będzie podejmował kolejne decyzje o przywracaniu szpitalom ich pierwotnych funkcji. 

 – Władze powiatu są w ciągłym kontakcie ze służbami wojewody, czego wynikiem jest odmrożenie w pierwszej kolejności tych oddziałów, które wskazują mieszkańcy powiatu kutnowskiego – komentuje Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy