Reklama

Reklama

Ważny apel kutnowskiej policji. Chodzi o włamania

Opublikowano: czw, 23 lip 2020 11:16
Autor:

Ważny apel kutnowskiej policji. Chodzi o włamania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wakacje to czas wyjazdów, ale pamiętajmy także, że jest to okres sprzyjający sprawcom włamań i kradzieży. Nasz dom lub mieszkanie to zgromadzony dorobek wielu lat pracy, dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Apelujemy - zabezpiecz mieszkanie podczas wyjazdu!

Reklama

Zanim wybierzemy się na wczasy warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby.

- Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic i garaży - podkreśla Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Jeśli nasz dom jest wyposażony w zabezpieczenia techniczne pamiętajmy, aby przed wyjazdem je uruchomić. Nawet w porze dziennej, kiedy opuszczamy nasz dom zawsze powinniśmy aktywować systemy alarmowe.

Naszą czujność powinny wzbudzić także zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszej lub sąsiednich posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci.

Poznajmy sąsiadów, reagujmy na niepokojące sygnały wokół naszego mieszkania czy posesji, dzielmy się z sąsiadami swoimi spostrzeżeniami.

- Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się wokół nas. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 112. Telefony alarmowe są do Twojej dyspozycji - kończy KPP Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  Xyz

  Wczoraj jakiś śmieć wlazł mi na balkon i ukradł dywan z dziecinnego pokoju, więc wszystkiego można się spodziewać.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Ja

  Nasi policjanci lubią o 6 rano podjechać do dubielaka na ciepłe bułeczki A później na parking na KDK zjeść śniadanko

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Lajk

  Ledy w grillu wymagają lepszej synchronizacji, kto odbierał te auta Komendant ????

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Obsrewator

  Patrole policji powinny często sprawdzać okolicę, osiedla, domki ,działki, aby każdy wiedział, iż Policja może w każdej chwili przyjechać. Dziękujemy.

 • rok temu | ocena +22 / -22

  Ciężką praca

  Wy od czego jesteście ??? Kręcić się patrole pisze . Awanse nagrody , dla ścienny przejazd rano nad miastem ... Dla statystyk kilkanaście mandatów i fajrant

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Yu77

   Są od podwyzek, nagrod premii i awansow.