Reklama

Reklama

Ważny apel policji! "Ostrzegajcie bliskich, oszuści znów działają w Kutnie"

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 10:04
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Ważny apel policji! "Ostrzegajcie bliskich, oszuści znów działają w Kutnie" - Zdjęcie główne

Kutnowska policja ostrzega przed oszustami | foto poglądowe/archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby starsze cały czas są na celowniku oszustów, którzy bez skrupułów wykorzystują ich bezradność, podeszły wiek i łatwowierność. Najpopularniejsze metody to: na wnuczka, na policjanta, pracownika administracji. Policja apeluje do ludzi młodych, żeby informowali swoich rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i zabrać im wszystkie oszczędności.

Reklama

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą, jednak przestępcy cały czas modyfikują swoje działania.

- Niestety w ostatnich dniach na terenie naszego powiatu doszło do kilku prób oszustw na tzw „legendę”. Z ostatnich zdarzeń wynika, że informują ofiarę dwoniąc na telefon stacjonarny, iż pracownik banku przyniesie do nich poleconą korespondencję za którą należy zapłacić. Ponownie ostrzegamy seniorów i apelujemy o ostrożność i rozwagę. Sprawcy podszywając się pod członka rodziny, pracownika banku, kuriera, pracownika administracji, policjanta wyłudzają pieniądze, które często stanowią oszczędności całego życia - podkreśla podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Dlatego funkcjonariusze zwracają się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców, dziadków ale też sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

- Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy, zapłacenie za przesyłkę, czy pójście do banku po wypłatę oszczędności. Zwróćmy uwagę na tego typu zagrożenia osobom starszym nie tylko nam bliskim, ale również tym którzy mieszkają obok nas. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych przed oszustami - podkresla podkom. Edyta Machnik.

Policja przypomina:

 • Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o swoich działaniach. Nie przyjmują też pieniędzy, nie żądają ich wypłaty, czy też nie proszą o przekazanie ich na inne konto bankowe.
 • Otrzymując telefon z informacją od „policjanta”, chcąc potwierdzić autentyczność funkcjonariusza, bądź prowadzonych przez niego działań, zanim wybierzemy numer alarmowy 112, zakończmy wcześniejsze połączenie.
 • Każdą informację o nieszczęśliwym zdarzeniu, które dotknęło „wnuczka”, sprawdźmy, dzwoniąc do członka rodziny.
 • Decyzję o przekazaniu pieniędzy osobie, czy na inne konto bankowe zawsze konsultujmy z bliskimi.
 • W przypadku wizyty osoby nieznajomej poprośmy sąsiada, aby nam towarzyszył. Obecność drugiej osoby może spłoszyć potencjalnego oszusta i udaremnić jego działania.
 • Nigdy nie zostawiajmy w swoim mieszkaniu obcej osoby bez nadzoru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • rok temu | ocena +0 / -1

  też

  Dziś w Kutnie jest Środa. Ostrzegam.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  miły

  Dziękuję i apeluję do policji :uważajcie na Czarzstego i chrońcie swoje kolana.