Reklama

Reklama

We wsi pod Kutnem… ktoś rozstawia pułapki! "W okolicy kręci się dużo ludzi i zwierząt"

Opublikowano: wt, 23 mar 2021 12:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szokujące informacje podali dziś wolontariusze Czterech Łap z Żychlina. Z ich relacji wynika, że w jednej z podkutnowskich wsi ktoś rozstawia wyniki. Sprawa wyszła na jaw dzięki jednej z okolicznych mieszkanek.

Reklama

Wolontariusze tę sprawę opisują jako koci dramat. Rudzik – bo tak dostał na imię uratowany kot – został znaleziony przez mieszkankę wsi w okolicach Śleszyna.  

- Kot złapał się we wnyki... nie spodziewaliśmy się, że coś takiego się w ogóle jeszcze robi, a zwłaszcza na wsi, gdzie kręci się masa psów, zwierząt i ludzi! Rudzik okazał się silnym kocurem, i uwolnił się z wnyków – opisują wolontariusze Czterech Łap Żychlin.

Niestety, kot nie wyszedł z wszystkiego bez szwanku. Cztery Łapy piszą, że zwierzak musiał długo walczyć, skończyło się połamanymi zębami, naderwanymi ścięgnami i więzadłem i tym, że wnyk został w łapie i wrósł się w nią zanim nadeszła pomoc. 

- Po zrobieniu wywiadu środowiskowego z mieszkańcami wsi, wiemy już kto zastawia wnyki. Sprawa zostanie zgłoszona do Gminy i na policję. Strach pomyśleć ilu zwierzętom się nie udało – kończą wolontariusze.

Wnyki to pułapki, które są popularne wśród kłusowników. Wykonany z drutu wnyk działa podobnie do szubienicy – zwierzę wchodzi w niego łapą a pętla zaciska się, kiedy ofiara próbuje się uwolnić. Często kończy się to poważnymi obrażeniami lub nawet śmiercią zwierzęcia.

- Jeżeli zobaczycie coś takiego, możecie powiadomić kogoś z koła łowieckiego lub straż leśną – mówi leśniczy Michał Andrzejuk z Nadleśnictwa Bielsk, który w tym roku znalazł podobną pętlę w lesie.

Pułapki stanowią też zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza dzieci. Często sa przykryte liśćmi czy ściółką, zimą maskuje je śnieg. W przypadku problemów z dotarciem do koła łowieckiego lub straży leśnej śmiało można powiadomić o takim znalezisku policję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy