W 1985 roku w „Towarzystwie Naukowym Płockim” poznaje znanego publicystę – grafika płockiego Wiesława Kowalskiego, założyciela „Ramy79” i zaczyna tworzyć w grupie twórców płockich, gdzie bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, w różnych miastach polskich i za granicą. W 1997 roku po komisji w Łodzi uzyskuje „Ceryfikat” na wykonywanie rzemiosła artystycznego – następny w 1999 roku.
Maluje wszystko – portret, pejzaż, martwą naturę, kopie starych mistrzów ale głównie „Surrealizm Fantastyczny”, który przenosi na płótno od najmłodszych lat.
W roku 2012 staje przed komisją państwową „ZPAMiG” Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie i uzyskuje tytuł – legitymację (Artysty MALARZA).
Motywacją u Piotra do twórczości jest myśl, że jego płótna przynoszą radość i spokój ducha oglądającym. W swoich formach „surrealistycznych szuka wciąż nowej wypowiedzi, tworząc pejzaż w pejzażu, przenikanie form +nieskończoność.
Wernisaż wystawy Surrealizm fantastyczny w KDK
Opublikowano:
Autor:
Adrian Mazur
Przeczytaj również:
Wydarzenia Już 19 czerwca (niedziela) o godz. 17.00 w bocznym foyer Kutnowskiego Domu Kultury (I piętro) odbędzie się otwarcie wystawy prac Piotra Cichowskiego. Artysta zaprezentuje 22 prace będące abstrakcjami, surrealistycznymi obrazami oraz kopiami Wielkich Mistrzów.Piotr Cichowski – urodził się 23 maja w Iławie. Od dzieciństwa interesował się sztuką, głównie malarstwem. W wieku 14 lat sprzedaje pierwszy obraz. To motywuje go do rozwijania wypowiedzi artystycznej. Po odbyciu służby wojskowej poświęca się całkowicie malarstwu.
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.