Reklama

Wesprzyj Tӧnsmeier w walce o prestiżową nagrodę

Opublikowano:
Autor:

Wesprzyj Tӧnsmeier w walce o prestiżową nagrodę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Firma Tӧnsmeier Centrum jest na liście nominowanych do Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016” –w ramach kategorii „Nagroda Publiczności”. W konkursie wyróżniane są te podmioty, które w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju gospodarczego województwa łódzkiego. Tӧnsmeier Centrum w walce o Nagrodę Publiczności wesprzeć może każdy.

Historia firmy zaczęła się w 1998 r., kiedy to Związek Gmin Regionu Kutnowskiego poszukiwał partnera, który zająłby się gospodarką odpadami. I tak jedna ze spółek Grupy Tőnsmeier z Niemiec, Urząd Miasta Kutno oraz ZGRK zdecydowali o utworzeniu w Kutnie na bazie spółki komunalnej - Przedsiębiorstwa Oczyszczania Miasta - spółki Eko Serwis (obecnie Tőnsmeier Centrum).

Spółka należy do jednej z największych międzynarodowych korporacji zajmujących się zagospodarowaniem odpadów i ochroną środowiska. Firma dwukrotnie w latach 2009 i 2010 uzyskała tytuł Gazeli Biznesu, a w 2012 Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego jako laureat w kategorii Zielona Gospodarka. Firma została także wyróżniona w prestiżowym rankingu - Diamenty Forbesa 2014 - przychody od 5 do 50 mln PLN.

Firma ogromną wagę przywiązuje do działań edukacyjno-ekologicznych. Jednym z nich jest konkurs prowadzony na terenie centralnej Polski „Dołącz do drużyny Tӧnsmeier-eko”.

- Dzieci z poszczególnych placówek oświatowych: przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów zbierają surowce wtórne. Celem konkursu jest edukowanie milusińskich w zakresie kultury segregacji. Dla najlepszych szkół, klas i uczniów przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody – mówi Julia Glapińska, dyrektor ds. Promocji i Komunikacji w spółce Tӧnsmeier Centrum.

Oprócz akcji edukacyjnych skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego regionu, Tӧnsmeier Centrum swoje działania edukacyjne kieruje także do zainteresowanych gmin i miast. Doskonałym przykładem jest inicjatywa „Jesienne rady na elektroodpady”, polegająca na zbieraniu od mieszkańców zużytego sprzętu elektronicznego, czy akcja „Szklane Porządki”. Dochód ze zbiórek jest przeznaczany na cele charytatywne.

Spółka często angażuje się w przeróżne formy pomocy. Firma aktywnie wspiera m.in Fundację Krwinka, która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi. Przedstawiciele spółki biorą także udział w charytatywnych wydarzeniach sportowych. Ponadto Tӧnsmeier Centrum finansowo wspiera działalność kutnowskich klubów – koszykarskiego KKS PRO BASKET BASKET KUTNO oraz piłkarskiego KS Kutno. Oprócz tego firma angażuje się w wydarzenia kulturalne, w tym w organizację największej imprezy – Święta Róży w Kutnie.

Pod patronatem Tӧnsmeier Centrum odbędzie się kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia, które wystartują w grudniu potrwają trzy miesiące. Jest on skierowany do pań z powiatu kutnowskiego. W sumie w kursie weźmie udział 50 kobiet.

Firma stale zwiększa zatrudnienie – w pięciu oddziałach pracuje w tej chwili ponad 300 osób. Tӧnsmeier Centrum obsługuje na dzień dzisiejszy około 420 tysięcy mieszkańców.

Swój głos na Tӧnsmeier Centrum można oddać TUTAJ. Głosować można do 14 listopada. Wyniki będą ogłoszone podczas uroczystej Gali wieczornej Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego "Mocni w Biznesie 2016" podczas Europejskiego Forum Gospodarczego 14 listopada 2016.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE