Reklama

Reklama

Wiadomo co było przyczyną ewakuacji pociągu w Kutnie. Pirotechnicy sprawdzają skład [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: śr, 27 kwi 2022 19:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znana jest przyczyna ewakuacji pociągu na stacji w Kutnie. Skład jest sprawdzany przez pirotechników, ale nie tylko oni prowadzą tam czynności. W sumie ewakuowano około 400 pasażerów, wśród nich uchodźców.

Reklama

Sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przekazała nam, że do służb wpłynęło zgłoszenie o bliżej nieokreślonym zagrożeniu w pociągu relacji Warszawa-Berlin. Z tego powodu skład został ewakuowany i póki co dla bezpieczeństwa nie można się do nigo zbliżać.CZYTAJ TAKŻE: Żałoba w podkutnowskiej parafii. Ksiądz zmarł po długiej chorobie

- Pasażerowie są bezpieczni, opuścili pociąg. Obecnie trwa sprawdzanie całego składu, jak dotąd niczego nie potwierdzono – mówi sierż. szt. Daria Fraszczyk.

Pociąg pod kątem zagrożenia technicznego sprawdzany jest przez pracowników kolei. Z kolei pirotechnicy sprawdzają czy w składzie nie ma ładunków wybuchowych. Na miejscu obecni są strażacy, strażnicy miejscy i straż ochrony kolei.CZYTAJ TAKŻE: Butelki, plastikowe torebki, a nawet ubrania. Takie „niespodzianki” czekają na kutnian spacerujących nad Ochnią [ZDJĘCIA]

Policja przekazuje, że po dokładnym sprawdzeniu składu i stwierdzeniu, że nikomu nic nie zagraża pasażerowie będą mogli wrócić do wagonów i kontunować podróż.

Sytuacja może wpłynąć na kursowanie innych pociągów.

- W związku z podejrzeniem ataku terrorystycznego, pociągi kursujące na trasie Łódź- Kutno, mogą być opóźnione o około 30 minut - informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Poniżej wideo z dworca PKP w Kutnie, w galerii zdjęcia.

[AKTUALIZACJA]

Alarm okazał się fałszywy, pociąg ruszył w dalszą trasę.

- Ruch na stacji Kutno został przywrócony, pociągi stopniowo wracają do rozkładowego kursowania - podała krótko po godzinie 19 Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy