Wicelider poległ na Kościuszki

Wicelider poległ na Kościuszki - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno po bardzo dobry meczu na własnym boisku wygrał z wiceliderem KS Piaseczno 2:0 (2:0). Oba gole dla "Miejskich" zdobył Rafał Jankowski. To trzecie ligowe zwycięstwo MKS z rzędu.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla kutnian, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po świetnej akcji Sylwestra Płachety, z bliska do siatki KS Piaseczno trafił Rafał Jankowski. Chwilę później Jankowski znów stanął przed szansą, jednak tym razem jego strzał głową o centymetry minął słupek.

W 18. minucie "Jankes" znów wystąpił w roli głównej. Golkiper z Piaseczna źle wybił futbolówkę z pola karnego, do tej dopadł wychowanek Kujawiaka Kowal i skierował piłkę do siatki po raz drugi. Kutno dwa, Piaseczno zero. Po zdobyciu drugiej bramki kutnianie kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele.

W 34. minucie bardzo aktywny Rafał Jankowski chciał po raz kolejny wpisać się na listę strzelców, jednak tym razem bramkarz gości spisał się bez zarzutu i piąstkował futbolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi, dwukrotnie szczęścia próbował... Jankowski, ale Maciej - napastnik KS Piaseczno. Najpierw jego "główka" przeleciała tuż obok słupka, zaś chwilę później potężne uderzenie z dystansu nieznacznie minęło poprzeczkę.

Po przerwie ekipa Ocimka rzuciła się do ataków. W 46. minucie świetną interwencją po uderzeniu Macieja Jankowskiego popisał się Michał Sokołowicz i uratował kutnowską jedenastkę od utraty gola. Dziesięć minut później w poprzeczkę trafił chyba najlepszy zawodnik Piaseczna, Samuelson Chukwuma Odunka. Międzyczasie sytuację sam na sam zmarnował Mariusz Jakubowski, który źle zachował się w polu karnym rywali.

W 75. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Gracjan Sobczak i "Miejscy" przez ostatni kwadrans musieli radzić sobie w dziesięciu. Nie odbiło się to jednak na wyniku i kutnianie dowieźli zwycięstwo do końca. A wiktoria mogła być jeszcze bardziej okazała, bowiem w doliczonym czasie gry po strzale Tomasza Czajkowskiego, defensorzy Piaseczna wybili futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

MKS Kutno - KS Piaseczno 2:0 (2:0)
1:0 Rafał Jankowski 3 min.
2:0 Rafał Jankowski 17 min.

Żółte kartki: Znyk, Sobczak;
Czerwona kartka: Sobczak (za dwie żółte);
Sędzia: Krzysztof Pawlak (Łódź);

MKS Kutno: Sokołowicz – Rutkowski, Znyk, Dopierała, Grzybowski – Alimi (65 min. - Winnicki), Jakubowski (82 min. - Czajkowski), Kubiak, Sobczak – Płacheta (65 min. - Zagajewski), Jankowski;