Reklama

Reklama

Wichura dała się we znaki. Strażacy z powiatu kutnowskiego interweniowali kilkadziesiąt razy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 31 sty 2022 09:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend niemal ciągle towarzyszył nam silny wiatr, który przysporzył sporo pracy zarówno kutnowskim strażakom, jak i druhom z jednostek OSP. Zgłoszenia najczęściej dotyczyły połamanych drzew, naruszonych linii energetycznych oraz naderwanych dachów. Na szczęście w wyniku szkód wyrządzonych przez żywioł nikt nie został poszkodowany.

Reklama

Silny wiatr w powiecie kutnowskim. Połamane drzewa i brak prądu 

Niż Nadia dał się we znaki w różnych zakątkach Polski, powodując silne wichury niemal przez cały weekend (29 - 30 stycznia). Najgorzej było nad morzem, jednak i nasz region doświadczył problemów. Wichura w wielu miejscach w powiecie kutnowskim łamała drzewa, zrywała dachy, a także linie wysokiego napięcia, co poskutkowało przerwami w dostawach prądu. Takie sytuacje miały miejsce m.in. w gminie Nowe Ostrowy i w gminie Żychlin.

Strażacy oraz druhowie OSP z naszego powiatu przez długie godziny usuwali skutki nawałnicy, jaka przeszła przez region. Podjęli kilkadziesiąt interwencji dotyczących powalonych drzew, uszkodzeń dachów oraz zerwanych linii energetycznych. Działania prowadzili m.in. w gminach Dąbrowice, Nowe Ostrowy, Kutno, Krzyżanów, Bedlno, Strzelce czy Łanięta. 

Druhowie z OSP Śleszyn interweniowali m.in. w Aleksandrówce i Śleszynku. Oba zgłoszenia dotyczyły uszkodzeń budynków. Podobne działania prowadzili strażacy ochotnicy z OSP Krośniewice w Iwicznej i samych Krośniewicach, gdzie również doszło do uszkodzeń części dachów. OSP Dąbrowice także brała udział w usuwaniu skutków wichury, pozbywając się drzew blokujących jezdnie w miejscowościach Baby czy Lipiny. 

Na szczęście w wyniku żadnego ze zdarzeń nikt nie ucierpiał. 

W galerii znajdziecie zdjęcia z działań strażaków na terenie powiatu kutnowskiego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy