Reklama

[WIDEO] Kutnowska posłanka nominowana do #hot16challenge2. Przez politycznego przeciwnika

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Kutnowska posłanka nominowana do #hot16challenge2. Przez politycznego przeciwnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Akcja #hot16challenge zatacza coraz szersze kręgi. W Kutnie swoich sił w rapie spróbowali m.in. wiceprezydent Zbigniew Wdowiak i starosta Daniel Kowalik. Do ich grona dołączyć teraz ma posłanka Paulina Matysiak, która nominowana została przez przedstawiciela Konfederacji Dobromira Sośnierza.

Pierwsza odsłona #hot16challenge miała miejsce sześć lat temu, a zapoczątkował ją warszawski raper Solar. W tym roku akcja przybrała formę pomocy dla szpitali w walce z pandemią koronawirusa.

Akcja początkowo była prowadzona wyłącznie wśród raperów, jednak z czasem zaangażowało się w nią coraz więcej osób. W "beefie z koronwirusem" uczestniczą np. politycy czy artyści reprezentujący zgoła inne gatunki niż rap. Doskonałym przykładem tego jest m.in prezydent Andrzej Duda, który "nawija" o tajemniczym ostrym cieniu mgły.

Na nominację od Radia Q odpowiedzieli m.in. starosta Daniel Kowalik oraz wiceprezydent Zbigniew Wdowiak. Teraz za mikrofonem swoich sił spróbować będzie musiała także kutnowska posłanka Paulina Matysiak. Nominowana została przez kolegę z sejmowej ławy, choć zupełnie z drugiej strony sceny politycznej Dobromira Sośnierza z Konfederacji.

- Muzycznie kompozycja jest przerobioną naprędce wersją jedynego kawałka rapowego, jaki kiedykolwiek napisałem (a napisałem bardzo wiele, z tym że prawie wyłącznie do szuflady...) - opisuje swój kawałek Sośnierz. - Oryginał ma tytuł „Oligocen” i jest częścią serii, w której biorę na warsztat kolejne epoki w dziejach ziemi. W większości będą to utwory instrumentalne, i nikt właściwie nie wie, dlaczego akurat oligocen doczekał się unikalnego w moim przypadku kawałka z hip-hopową recytacją.

Nominowana przez niego została Paulina Matysiak "posłankinia Partii Razem, która czytała Ayn Rand i słyszała pierwszą Lewicówkę". Jak sobie poradzi? Czekamy na wideo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE