Reklama

[WIDEO] Marcin S. zginął z broni policyjnej. Sprawa umorzona

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Marcin S. zginął z broni policyjnej. Sprawa umorzona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informuje TVN24 policjant, który do niedawna był podejrzany niedopełnienie obowiązków (bo dał sobie wyrwać służbową broń) i w konsekwencji nieumyślnego spowodowania śmierci (bo w czasie szamotaniny z jego broni padły strzały, które okazały się śmiertelne dla Marcina S.) nie popełnił przestępstwa.- Zarzut został właśnie umorzony przez śledczych. W uzasadnieniu czytamy, że K. nie popełnił przestępstwa. Decyzja nie jest prawomocna. Odwołać się od niej może rodzina zastrzelonego Marcina S. Żeby jednak odwołanie było zasadne, pełnomocnik bliskich będzie musiał wskazać na nowe okoliczności sprawy - czytamy w TVN24.

Drugi zarzut dotyczył gróźb wobec świadka w celu wywarcia na nim wpływu. Z niego prokuratura nie zrezygnowała.

Przypomnijmy, że do szokującego zdarzenia doszło 23 kwietnia 2015 r. na terenie kutnowskiej komendy policji. Podczas przesłuchania od policyjnych kul zginął 29-letni mężczyzna, mieszkaniec Kutna. W jednym z pomieszczeń oddziału dochodzeniowo-śledczego trwało przesłuchanie 29-latka, w którym brał udział 34-letni policjant z kilkunastoletnim stażem. Uzupełniane było oskarżenie, które już wcześniej usłyszał mieszkaniec Kutna - mężczyzna wielokrotnie notowany za różne konflikty z prawem.

- W tym konkretnym postępowaniu odpowiadał za kradzież. Nie było stosowanych wobec niego żadnych środków zapobiegawczych, stawił się po prostu na wezwanie - informowała podinsp. Joanna Kącka, oficer prasowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Po czynności przesłuchania, gdy miał podpisać protokół, próbował wyjąć - jak się później okazało skutecznie - broń z kabury policjanta. Podczas szamotaniny, kiedy policjant próbował uniemożliwić nieuprawnione użycie broni znajdującej się już w rękach podejrzanego, padło kilka strzałów. Niestety, mimo udzielenia pomocy medycznej mężczyzna zmarł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE