Reklama

[WIDEO] Na WORD trzeba będzie jeszcze poczekać

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Na WORD trzeba będzie jeszcze poczekać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sprawa powstania filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie nie jest do końca jasna. Ci, którzy liczyli na powstanie placówki w najbliższym czasie, niestety będą musieli jeszcze poczekać.

- Zarząd województwa łódzkiego podjął i zaakceptował decyzję o utworzeniu filli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie, ale ponieważ jest to utworzenie jednostki gospodarczej, musi również o tym zadecydować sejmik województwa łódzkiego - informował prezydent Zbigniew Burzyński podczas dzisiejszej konferencji prasowej. - Taka uchwała prawdopodobnie zostanie podjęta podczas sesji wrześniowej i to dopiero będzie termin startu realnych, rzeczywistych i materialnych przygotowań - dodał.

Na chwilę obecną podpisane jest porozumienie pomiędzy władzami powiatu i WORD w Skierniewicach, z podziałem kto ma jakie działania wykonać. Do władz miasta należy przygotowanie obiektu i placów manewrowych. Po podjęciu uchwały sejmiku rozpoczną się procedury związene z wykonianiem dokumentacji i uzyskaniem pozwolenia na budowę, a Starostwo Powiatowe podejmie uchwałę o dzierżawie terenu pod WORD.

Zadanie zostanie wpisane do budżetu na przyszły rok. W nowym roku zostanie również ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy lub wykonawców części nawierzchniowej, drogowej i adaptacji budynków. Koniec prac można szacować na czerwiec przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE