Reklama

[WIDEO NA ŻYWO/ZDJĘCIA] Pełno policji, tłumy mieszkańców. Andrzej Duda odwiedza region

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 11:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tuż po godz. 12. w Piątku pojawił się urzędujący prezydent RP, Andrzej Duda. Na przyjazd głowy państwa oczekiwały tłumy mieszkańców z całego regionu, a teren zabezpieczają dziesiątki funkcjonariuszy policji.

Andrzej Duda weźmie udział w sesji Rady Miejskiej. Powodem jego wizyty w naszym regionie jest m.in 30-lecie pierwszych wolnych wyborów samorządowych.

Ponadto, prezydent i premier objęli sobie za cel odwiedzenie wszystkich czterech miejscowości, które w tym roku uzyskały prawa miejskie. Jako ostatni na liście został Piątek.

[AKTUALIZACJA]

Andrzej Duda dotarł już do Piątku. Aktualnie bierze udział w obradach Rady Miejskiej.

- Piątek otrzymał ponownie prawa miejskie odebrane wcześniej przez rosyjskiego zaborcę. Jestem dumny i wzruszony, że Rzeczpospolita te prawa miejskie przywróciła. Chciałbym, żeby było to postrzegane jako wydarzenie symboliczne i historyczne. To oznacza, że poprzez takie działania Polska jest Polską prawdziwie wolną, suwerenną i niepodległą. Polska pamięta o swoich bohaterach i umie podkreślić to co ważne i przywrócić dobre imię tam, gdzie próbowano je odebrać i podkreślić honor tam, gdzie zawsze był i godność tam gdzie ona była. Temu służy akt symbolicznego przywrócenia praw miejskich Państwa miastu. Sądzę, że Piątek w Państwach sercach zawsze miastem był. Dlatego jestem z Państwem w tym symbolicznym miejscu - w centrum Rzeczpospolitej - powiedział Prezydent Andrzej Duda w trakcie XX uroczystej sesji Rady Miejskiej w Piątku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE