Reklama

Reklama

[WIDEO] Nowe fontanny w centrum Kutna przeszły pierwszą próbę! Zobacz, jak się prezentują

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Jacek Boczkaja

[WIDEO] Nowe fontanny w centrum Kutna przeszły pierwszą próbę! Zobacz, jak się prezentują - Zdjęcie główne

. | foto Facebook/Jacek Boczkaja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rewitalizacja placu Wolności i Rynku Zduńskiego jest już na ostatniej prostej. Obecnie trwa proces odbioru technicznego obiektu, a już w marcu powinniśmy móc skorzystać z podziemnego parkingu i - ku uciesze miłośników wodnych atrakcji - nowego funkcjonalnego placu z trzema fontannami. Natryski przeszły dziś pierwszą próbę, a jej efektami, na portalu społecznościowym, dzieli się z mieszkańcami wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Reklama

- Witam. Remont Placu Wolności i Rynku Zduńskiego na ukończeniu. Dziś próba fontann. Ta na Rynku wygląda tak jak na załączonym filmie! Fajnie prawda? - pisze na swoim facebookowym profilu zastępca prezydenta Kutna. 

Przypomnijmy - konkurs na koncepcję rewitalizacji najstarszej historycznej części Kutna - Placu Wolności i Rynku Zduńskiego przeprowadzono w 2012 roku. Autorem zwycięskiego projektu został Robert Charkiewicz Architekt z Warszawy. Ostateczną dokumentację projektową przygotował Zarząd Inwestycji Sp. z o.o. 11 kwietnia 2019 roku podpisano z firmą Unibep umowę na zagospodarowanie terenów oraz nadzór inwestorski nad tym zadaniem.

Plac Wolności wyrównano do poziomu ul. Królewskiej. Zniknął dotychczasowy parking, zastąpiony wielofunkcyjnym obiektem, pełniącym jednocześnie funkcje otwartego garażu i placu miejskiego.

Na Rynku Zduńskim i ul. Teatralnej pojawiła się nowa nawierzchnia z kamiennych płyt i nowe oświetlenie. Nie zabrakło elementów malej architektury - ławek, fontann i koszy na śmieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy