Reklama

[wideo] Parkingowy pat przy dworcu. Mieszkańcy proszą o pomoc prezydenta

Opublikowano:
Autor:

[wideo] Parkingowy pat przy dworcu. Mieszkańcy proszą o pomoc prezydenta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Około dwa tygodnie temu władze Polskich Kolei Państwowych ustawiły znak „zakaz wjazdu” w miejscu, które dotąd wielu ludziom służyło jako parking. Wzbudziło to ogromne protesty wśród podróżnych i pracowników kolei, którzy teraz nie mają gdzie zostawiać swoich aut. Wskazują, że miejsc parkingowych przy dworcu i przy ul. Siemiradzkiego jest zdecydowanie zbyt mało. Mieszkańcy problemem zainteresowali prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, który spotkał się z nimi w tej sprawie.

Jak mówią przedstawiciele władz PKP, znak zakazujący wjazdu nie pojawił się bez powodu i ma związek z niedawną dewastacją kilku samochodów.

- W wyniku zdarzenia, Policja i SOK sporządziły notatkę, która jest podstawą ustawienia znaku – informuje Maciej Bułtowicz z wydziału prasowego PKP.

Ta niewielka zmiana krajobrazu wzbudziła niemałe emocje wśród zmotoryzowanych. Wskazują, że nie mają gdzie parkować, dlatego korzystają z terenu, który teraz został objęty zakazem wjazdu.

- Komuś odebrało rozum. Dojeżdżam pociągiem codziennie z Kutna do Warszawy. Zostawiałem swoje auto na tym terenie, bo koło dworca zwyczajnie nigdy nie było miejsca. Teraz obawiam się, że po powrocie z pracy za wycieraczką znajdę mandat – mówi Czytelnik, który poinformował nas o sprawie.

Grupa mieszkańców spotkała się z prezydentem Burzyńskim, aby wspólnie wypracować rozwiązanie problemu. W rozmowie z włodarzem uczestniczyli poseł Tadeusz Woźniak i radny, Rafał Jóźwiak.

- Warto byłoby zastanowić się, czy w perspektywie przyszłorocznego budżetu, miasto nie może podjąć działań, by zrobić parkingi w okolicy dworca - mówi Rafał Jóźwiak.

O tym, jakie pomysły na rozwiązanie problemu mają mieszkańcy i politycy przeczytasz w czwartkowym wydaniu Gazety Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE