Reklama

[WIDEO] Podróżował po świecie, niedawno trafił do Kutna. ''Było brudno, brzydko, ale wszystko się zmieniło''

Opublikowano:
Autor:

[WIDEO] Podróżował po świecie, niedawno trafił do Kutna. ''Było brudno, brzydko, ale wszystko się zmieniło'' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno znalazło się na trasie podróży znanego polskiego youtubera po naszym kraju. Dawid Fazowski w swoim najnowszym odcinku opowiada o dworcu w Kutnie.

Dawid – czy jak kto woli – Faza, pochodzi z Żor na Śląsku. Jest absolwentem szkoły górniczej. Od zawsze dużo podróżował, odwiedził wiele ciekawych miejsc w Polsce.

- Sprawa wygląda następująco - kiedyś pomyślałem żeby napić się wódki z pingwinami. No i tak właśnie zrobiłem. Korzystając ze środku transportu jakim jest autostop i jachtostop, dostałem się do Ameryki Południowej i przeżyłem największą przygodę swojego życia – pisze o sobie Dawid.

W ten sposób powstał jeden z najpopularniejszych na polskim YouTube kanałów podróżniczych. Spontaniczne nagrywane historie, bez wcześniejszego planu, często "z ręki" okraszone komentarzami Dawida błyskawicznie stały się hitem. "Przez Świat Na Fazie" ma około 430 tys. subskrypcji.

O tym, że Faza odwiedzi Kutno jakiś czas temu informował Kutnowski Dom Kultury. Jakie są kulisy tej wizyty?

- Na początku roku ogłosił, że tym razem wyrusza w Polskę i odwiedzi każde województwo! W tym sezonie chciałby również "odczarować" pewne stereotypy. Zapytaliśmy wówczas "Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy...?" sugerując, aby odwiedził również nasze miasto. Okazuje się, że z propozycji skorzystał! Pomimo dosyć krótkiej wizyty w Kutnie nagrał kilka scen i pochwalił dworzec! – pisał KDK w mediach społecznościowych.

Dawid w swoim filmie odnosi się do znanej piosenki Kultu i podkreśla, że wersy odnoszące się do naszego miasta przestały być aktualne, a dworzec w Kutnie jest przykładem tego, jak na przestrzeni lat zmieniło się całe województwo łódzkie.

- Bardzo się zmieniło. Dworzec jest piękny, ale pamiętajmy, że on (Kazik – dop. red.) mówił o tym w 1989 roku, czyli jeszcze za poprzedniego ustroju. Kutno, chociaż nie jest to duża i znana miejscowość, to przede wszystkim jest to centrum przesiadkowe. W tamtych latach i podobno także dziś z Kutna można dojechać wszędzie, podobno Kazik często przesiadał się z tego dworca. Było brudno, brzydko, aż pękały oczy. Ale jak widać wszystko się zmieniło – mówi na swoim filmie Faza

- Na koniec mojej podróży po województwie łódzkim przyjechałem do Kutna, żeby pokazać, że Kutno i ten dworzec jest piękne – dodaje Dawid.

Wizyta w Kutnie od 37:11 na poniższym filmie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE