Reklama

Reklama

[WIDEO] Ruszyła Akcja Zima 2015/16

Opublikowano: śr, 21 paź 2015 13:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Nie bądź obojętny, reaguj" to hasło tegorocznej akcji mającej na celu monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych oraz udzielaniu im pomocy w tym ciężkim okresie, kiedy są narażeni na skutki niskiej temperatury. Dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie akcja rozpoczęła się już od października.

Reklama

W siedzibie MOPS-u odbyło się dziś spotkanie, na którym zjawili się przedstawiciele instytucji, placówek służby zdrowia, organizacji, stowarzyszeń, związków wyznaniowych oraz mediów, którzy mieli okazję do podejmowania wspólnych działań na rzecz osób i rodzin bezdomnych, zagrożonych bezdomnością, wychłodzeniem lub zamarznięciem.

MOPS zaprezentował zgromadzonym gościom ofertę własną, która obejmowała : specjalistyczną kadrę, przygotowanie i dostarczanie ciepłych napojów i posiłków, zabezpieczanie potrzebujących w kwestii ciepłych ubrań i odpowiedniego obuwia, udzielanie wsparcia finansowego zgodnie z indywidualną potrzebą odbiorcy (leki, żywność, opał), dystrybucję ulotek i plakatów mających na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat Akcji Zima. Od partnerów oczekuje się natomiast: informacji o podejmowanych działaniach w sprawie osób bezdomnych, podejmowania wspólnych działań interwencyjnych, zabezpieczenia odzieży dla bezdomnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych.

Rzecznik kutnowskiej straży pożarnej kpt. Zdzisław Pęgowski zwrócił szczególną uwagę na zabezpieczanie pustostanów i starych zabudowań, w których często przebywają osoby bezdomne. Powołując się na pożar ze stycznia bieżącego roku, w którym jedna osoba straciła życie, przypomniał o montowaniu czujników dymu. Na spotkaniu mowa była również o pomocy jaką Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje bezdomnym w kwestii odzyskiwania dokumentów, co czasami prowadzi do uzyskania przez nich świadczeń zdrowotnych, które im przysługują.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)