Reklama

[WIDEO] Seks w czasie pandemii: czy jest bezpieczny? Ekspert wyjaśnia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co z seksem w czasie wzrostu zachorowań na koronawirusa? Czy można zarazić się COVID-19 w trakcie współżycia? Na te i inne pytania na antenie Polsat News odpowiadał lekarz Łukasz Durański – pediatra, lekarz medycyny podróży i bloger.

Z rozmowy z lekarzem dowiadujemy się, że dla własnego zdrowia bliskie kontakty najlepiej ograniczać do minimum. Jak na antenie Polsat News (KLIK) wyjaśniał lekarz Łukasz Durański:

- Wszelkie formy bliskiego kontaktu mogą doprowadzić do zakażenia koronawirusem. Do takich czynników należy również seks. Może sam COVID-19 nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową jako tako, natomiast całowanie już tak - to jest forma przekazania sobie koronawirusa. Bliskie kontakty, muszę wszystkich zmartwić, są wyzwaniem i problemem, bo pocałunek jest formą bliskiego kontaktu i tego wirusa możemy sobie przekazać – mówił w Polsat News Łukasz Durański.

Przypomnijmy - służby sanitarne wielokrotnie informowały, że koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych powinno się unikać wychodzenia z domu i spotkań towarzyskich.

- Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę. Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce - informuje w swoich komunikatach Główny Inspektor Sanitarny.

Sanepid apeluje o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE