Reklama

Reklama

[WIDEO] Wielkanoc w czasie pandemii. Dziekan kutnowski: ''Wolność rozpoczyna się od naszych serc''

Opublikowano: 10 kwietnia 2020 12:48
Autor:

[WIDEO] Wielkanoc w czasie pandemii. Dziekan kutnowski: ''Wolność rozpoczyna się od naszych serc'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie będzie wspólnej eucharystii, wypełnionych po brzegi kościołów i całych rodzin świętujących przy suto zastawionych stołach. Tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż poprzednie, choć nie znaczy to, że nie może być wyjątkowa. Nadzieję w serca wiernych stara się wlać dziekan kutnowski, ks. Jerzy Swędrowski. Co ma do przekazania kutnianom?

Reklama

- Z uwagi na epidemię nie będziemy święcić pokarmów, nie będziemy tłumnie uczestniczyć w mszach. Pamiętajmy o naszych seniorach - babciach, dziadkach, rodzicach. Choć to trudne dla każdego z nas, dajmy sobie czas, zostańmy w domach, nie spotykajmy się! Gdy minie epidemia, wszyscy razem spotkamy się ponownie, z miłością i radością! - pisze z pokrzepieniem urząd miasta.

Nadzieje w serce mieszkańców wlewa również ks. Jerzy Swędrowski.

- Każde Święta Wielkanocne są wyjątkowe, a te mają tym bardziej, szczególne okoliczności. Ale nasze patrzenie na krzyż i odczytywanie w krzyżu mądrości, miłości, w którą sam Bóg nam ofiarowuje, pozwala nam patrzeć z otuchą na to wszystko, co dzieje się wokół nas, co dzieje się w naszych sercach, a także w naszych rodzinach. Życzę, aby te święta zmartwychwstania pańskiego, były czasem błogosławionym, czyli czasem szczęśliwym, dlatego, że nie jesteśmy sami. [...] Życzę Wam, aby w tych chwilach, kiedy jesteśmy w domach, wspólnie z naszymi najbliższymi, ten czas był czasem wspólnej nadziei, także wspólnego umacniania się w wierze, nadziei, miłości.

Poniżej prezentujemy całe wystąpienie dziekana kutnowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • rok temu | ocena +5 / -5

  lambi

  Gdyby dzisiaj, parafialnym, zaciężnym hordom watykańskich inkwizytorów popuścić cugli, to by UPIEKLI NAS NA STOSIE. Ci miłujący podobno Boga, siepacze wiary katolickiej przed laty spalili na grillu GIORDANO BRUNO. I tak się radowali, że sfajczyli go na AMEN i nie było co zjeść. Nie miejcie więc złudzeń – dzisiaj kościół katolicki – to hipokryzja, obłuda, fasadowość, maskarada i nobilitacja prostactwa a i ZBRODNIA !

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Anonim

  W Lakoszynie też świecił.

 • rok temu | ocena +4 / -4

  Eh..

  Kuźwa że ja nie ma telefonu do waszego Boga... To niesprawiedliwe że kler dzwoni a Bogu przekazuje im co i jak mają robić... parafianie...

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Wierni z Kutna

  Szczęśc Boże!!! Mieszkańcy Kutna otwierają serca i balkony na które chcą dziś wyjść i zobaczyć Najświętszy Sakrament wraz z kapłanem tak jak w innych miastach.Czy z ponad 20 księży których mamy w Kutnie wyjdzie dzis choć jeden.My wierni czekamy.

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Kutnowiak

   Uwaga: prowokator!

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Qtnianin

   Przecież cały dzień jest otwarty kościół i możesz iść na adoracje przy Grobie Pańskim