Reklama

Reklama

[WIDEO/ZDJĘCIA] Nagrał teledysk na Placu Wolności. "Nie zgadzam się na hejt, który spadł na Kutno"

Opublikowano: 16 kwietnia 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny mieszkaniec Kutna staje w obronie swojego miasta przed ogólnopolskim hejtem, który spadł na nie po zmodernizowaniu Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Mateusz – bo o nim mowa – nagrał utwór który, jak przekonuje, ma pomóc z promowaniu pozytywnych stron Miasta Róż.

Reklama

Ludzie mający ambicje stania się internetowymi autorytetami chętnie wykorzystują Plac Wolności do promowania się w mediach społecznościowych widząc w tym chwytliwy temat często poruszany np. w ogólnopolskich portalach. Problem w tym, że ci sami ludzie Kutno często znają tylko z internetowych wyszukiwarek, wikipedii lub komentarzy internautów, zazwyczaj także czerpiących wiedzę z wątpliwej jakości źródeł.

Zazwyczaj w internetowych recenzjach wylewa się znaczną ilości hejtu i złośliwości nie tylko pod adresem Placu Wolności, ale także samego Kutna i jego mieszkańców. A to coraz częściej spotyka się ze sprzeciwem samych kutnian.

Czemu akurat utwór?

Mateusz kilka dni temu zamieścił na facebooku filmik w którym przedstawił efekty swojej pracy nad materiałem stworzonym na konkurs Popkiller Młode Wilki. Chodzi tu o napisanie ośmiowersowej zwrotki pod bit Chris Carson z utworu Popkiller Młode Wilki 8 – „Gdy zapada zmrok”. 

Tematem ósemki miały być przede wszystkim emocje i uczucia, które aktualnie najbardziej targają uczestnikami konkursu. 

Mateusz stwierdził, że od razu pojawiły się w nim odczucia związane z falą hejtu przelewającego się przez media społecznościowe, który uderza w Plac Wolności i samo Kutno.

- W swojej ósemce chciałem zawrzeć to, czym przez kilka ostatnich lat stało się dla mnie Miasto Róż, oraz zdementować nadane mu ostatnio piętno „betonowiska”. Chciałbym, aby moje posunięcie stało się wsparciem dla Kutna, a także żeby wyniosło akcję #kutnomojemiasto na wyższy level – stwierdza Mateusz.

Piosenka elementem akcji promującej Kutno

W ten sposób dołączył do akcji promującej Kutno zainspirowanej przez Party Projekt, która polega na nagrywaniu filmików w których mieszkańcy naszego miasta mają pokazywać to, co w Mieście Róż podoba się im najbardziej, co ich inspiruje i czym warto się chwalić.

- Pamiętajcie proszę, że krytykować jest zawsze najprościej - dajmy coś od siebie, przesyłajmy sobie tylko dobrą energię, wspierajmy się wzajemnie! – zachęcała pod koniec marca Marta z Party Projekt.

- Jeśli Wy również jesteście dumni z Kutno  Miasto Róż – udostępniajcie. Pokażmy, że nasze serca nie są z betonu! – dodawał kilka dni temu Mateusz.

Utwór Mateusza można usłyszeć poniżej.

Filmy to nie wszystko, mieszkańcy z głowami pełnymi pomysłów

Dodajmy, że mieszkańcy Kutna już chwalą się swoimi pomysłami na zagospodarowanie płyty Placu Wolności. Mało tego - pojawił się nawet projekt złożony do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Chodzi o utworzenie w tym miejscu plaży i stefy relaksu. Pojawiłyby się tam leżaki, parasole, ale nie tylko. O szczegółach pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)