Reklama

Więcej bezrobotnych w gminach. Najwięcej w Żychlinie i Krośniewicach, a w samym Kutnie...

Opublikowano:
Autor:

Więcej bezrobotnych w gminach. Najwięcej w Żychlinie i Krośniewicach, a w samym Kutnie... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bezrobocie to wciąż powszechne zjawisko dotykające zarówno krajowy jak i lokalny rynek pracy. I choć w ubiegłym roku z miesiąca na miesiąc stopa bezrobocia zmniejszała się, w styczniu odnotowano ponowny jej wzrost, również w naszym powiecie.

Powiatowy Urząd Pracy przedstawia comiesięczne i coroczne dane dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy. Analizując tabelki i zagłębiając się w liczby okazuje się, że nasz region wpasowuje się w aktualne realia ogólnopolskiego rynku pracy. I choć poziom bezrobocia na przestrzeni miesięcy w ubiegłym roku ulegał systematycznemu zmniejszaniu, to już styczeń zaburza ten pozytywny trend. Co ciekawe, niezmiennym pozostaje fakt, iż wśród grupy zarejestrowanych bezrobotnych nadal przeważa płeć żeńska.

Wśród 10 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich podlegających PUP-owi w Kutnie, dwie z nich wyraźnie wyszły na prowadzenie jeśli chodzi o liczbę osób niepracujących. Dane za styczeń pokazują, że z najwięcej bezrobotnych w powiecie mieszka w gminie Żychlin, w której liczba zarejestrowanych niepracujących wynosi 684, z czego 413 to kobiety. Zjawisko to najczęściej występuje w grupie wiekowej 25-34 lat. W grudniu 2017 bezrobotnych było tam 654.

Na drugim miejscu pod względem liczby bezrobotnych w powiecie znalazła się gmina Krośniewice. Osób pozostających bez zatrudnienia jest tam 519, w tym 311 kobiet. W tej gminie również najwięcej niepracujących jest w wieku od 25 do 34 lat. W grudniu zeszłego roku liczba bezrobotnych wynosiła 487.

Powyższe dane dotyczą gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Dla porównania, liczba osób bezrobotnych w Kutnie (w samym mieście) wynosiła w styczniu 1517 i od grudnia 2017 wzrosła o 122. Tutaj także niepracujących kobiet jest więcej niż połowa ogółu, bo aż 840. Problem bezrobocia w Kutnie również najbardziej zauważalny jest wśród mieszkańców w wieku 25-34 lata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE