Reklama

Więcej miejsc dla najmłodszych - jesienią ruszy nowy żłobek

Opublikowano:
Autor:

Więcej miejsc dla najmłodszych - jesienią ruszy nowy żłobek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za dwa dni rusza rekrutacja do żłobków, wciąż trwa przedszkoli. Od nowego roku szkolnego na maluchy będzie czekało kolejne 50 miejsc w nowo otwartym żłobku przy ul. Wyszyńskiego.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców, którzy zamierzają wrócić do pracy, a swoje dzieci umieścić w żłobkach. W Przedszkolu Miejskim Nr 16 (gdzie funkcjonuje również Żłobek Miejski Nr 1) trwają zapisy do żłobka przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W nowej placówce przewidziano 50 miejsc dla dzieci w wieku do 3 lat.

- Opłaty za pobyt określa Uchwała Nr XXXIV/358/13 Rady Miasta Kutno z dnia 25 czerwca 2013 roku w sprawie ustalenia wysokości opłat ponoszonych z tytułu korzystania ze żłobków prowadzonych przez Gminę Miasto Kutno. Obecnie rozważana jest możliwość zmniejszenia wysokości tych opłat. Warunki przyjmowania dzieci do w/w żłobka będą takie same, jak w przypadku Żłobka Miejskiego Nr 1 w Kutnie - czytamy w informacji przekazanej przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

Od 1 stycznia br. stawka ta wynosi 3,20 zł za 1 godzinę pobytu dziecka w placówce. Dodatkowo dochodzą opłaty za wyżywienie. Żłobek będzie czynny 5 dni w tygodniu, również w ferie i wakacje w godzinach od 6.00 do 16.00.

Do żłobka przyjmowane będą dzieci w dwóch grupach wiekowych: do 20 dzieci młodszych (wiek niemowlęcy) do 12 miesięcy i do 30 dzieci średnich i starszych (wiek poniemowlęcy) 1-3 lata. Wydzielono pomieszczenia dla oddziału niemowląt (piętro), oraz pomieszczenia dla oddziału dzieci starszych (parter). Zakłada się dzienny pobyt niemowląt i dzieci w żłobku powyżej 6 godzin.

Dzieci, po przyjściu do żłobka mają trafiać do pomieszczenia zwanego "filtrem", w którym pielęgniarka sprawdzi stan ich zdrowia. Zdrowe dzieci trafią do odpowiednich sal - młodsze na piętro, starsze na parter. Dodatkowo do dyspozycji dzieci starszych przewidziano plac zabaw znajdujący się na zewnątrz, a dla dzieci młodszych będzie taras, na którym będą mogły leżakować i bawić się w kojcach.

Całkowita wartość projektu to 3 795 766,19 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 2 515 922,45 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE